Sütkéreznek a magyarok, mindenki visszatért az 1-es táborból

User UserUser User
2007.07.04. 09:54
Címkék
Sütkérezünk – rikkantotta jókedvűen a telefonba Kollár Lajos expedícióvezető, amikor ma reggel felhívtuk az újra az alaptáborban tartózkodó magyarokat. A hegymászók jól vannak, mindenki visszatért az 1-es táborból, s csütörtökön útra kelnek, hogy felállítsák a 2-es tábort.
Kollár Lajos telefonál ? a magyarok a Thuraya műholdon keresztül érintkeznek az itthoniakkal és a külvilággal
Kollár Lajos telefonál ? a magyarok a Thuraya műholdon keresztül érintkeznek az itthoniakkal és a külvilággal
Kollár Lajos telefonál ? a magyarok a Thuraya műholdon keresztül érintkeznek az itthoniakkal és a külvilággal
Kollár Lajos telefonál ? a magyarok a Thuraya műholdon keresztül érintkeznek az itthoniakkal és a külvilággal

Kollár elmondta: jelenleg szép napsütés van a Hidden Peak mellett, átmenetileg javult az idő. A hegymászók kedden jól használható időjárás-előrejelzést kaptak itthonról, Pártai Luciától, ami biztonságérzettel tölti el a csapatot, hiszen tudják, nagyjából mire lehet számítani a következő egy hétben.

Ma reggel Vörös László és Csíkos József is visszatért az 1-es táborból, így tíz alpinista már eltöltött egy éjszakát 5900 m-es magasságban.

Kollár Lajos arról is tájékoztatta lapunkat, hogy csütörtökön újra útnak indulnak az 1-es táborba, de a cél most már a 2-es tábor felállítása lesz. Ez a „kiruccanás” már 3-5 napot is igénybe vehet.

Az expedícióvezető arra egyelőre nem tudott választ adni, hogy milyen útvariánsokat dolgoztak ki a csúcstámadásra.

BLOG

„Még korai erről beszélni, csak másfél-két hét múlva lesz aktuális a kérdés. Egyelőre a normál úton kezdtük el kiépíteni a szokásos táborláncot, és Erőss Zsolt technikai vezető irányításával a csapat majd csak ezt követően dolgozza ki a különböző verziókat a csúcstámadásra” – fogalmaazott Kollár Lajos.

A magyarok ma pihennek és felkészülnek a következő napok megpróbáltatásaira. Kollár Lajos elmondta, a Gasherbrum I. megmászásával elég kevés expedíció próbálkozik ezekben a napokban, de ők ma mégis körülnéznek a környéken, és felkeresik a kínaiakat. Egyébként összesen négy expedíció próbálkozik a Hidden Peak megmászásával, és a magyarok néhány nap alatt annyit haladtak előre, mint a korábban érkezett csapatok bármelyike.

Az időjárásról szólva Kollár még megjegyezte: a tendencia arra enged következtetni, hogy a Concordia környéki 8000-es csúcsok térségét a mai napsütéses időjárás ellenére azért meglehetősen mostoha időjárás jellemzi majd a következő napokban.

Vannak azért más problémák is: az expedíció nem kapta meg a szükséges mennyiségű ételt, ami az idő előtt „kilépett” teherhordók miatt van. A magyaroknak jelenleg mindössze fél hónapra elegendő ennivalója van, holott még másfél hónapig fent vannak a senki földjén.

Kollár Lajos expedíció-vezető elmondta: minden eszközzel megpróbálják biztosítani az élelmiszer-utánpótlást, ezért folyamatosan kapcsolatban vannak a skardui alpinista-irodával.

A TÁBORLÁNC A GASHERBRUM I-EN

Alaptábor 5050m
1. tábor 5900m
2. tábor kb. 6500 m
3. tábor kb. 7200 m
csúcs 8068 m

Legfrissebb hírek

Bese Barnabás: Dárdai érkezésével folyamatosan lépkedünk előre

Labdarúgó NB I
3 perce

Kettővel nyert a Honvéd; meglepetés Kecskeméten; megszakadt a Szeged borzasztó sorozata – ez történt NB II-ben

Labdarúgó NB II
11 perce

Egy félidőnyi emberelőny sem volt elég a Paksnak a régóta várt győzelemhez

Labdarúgó NB I
19 perce

Férfi vízilabda ob I: az UVSE győzött Miskolcon az alsóházban

Vízilabda
32 perce

Minden egyes kör a túlélésről szól. Egyáltalán nem élvezem – Verstappen

F1
36 perce

Echeverri varázsolt, a Girona legyőzte a Bilbaót; bombagóllal nyert az Atlético

Spanyol labdarúgás
41 perce

NB III: két mesternégyes egy csoportban; Lisztes duplázott, gól és gólpassz Komantól

Labdarúgó NB II
47 perce

A DVSC 23 góllal verte meg a Dunaújvárost, a Ferencváros Budaörsön nyert a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
49 perce
Ezek is érdekelhetik