Káprázatos aranycsata

Vágólapra másolva!
2007.06.29. 23:18
Címkék
Néhány hete ért véget a női kézilabda-bajnokság. Az öröm és búslakodás órái elmúltak, az indulatok elcsendesedtek, itt az idő, hogy visszapillantsunk, milyen is volt szakmailag a 2006–2007-es évad. Az utolsó pillanatig kiélezett csatában dőlt el az aranyérem sorsa, csodálatos sikerrel búcsúzott el Németh András a Ferencvárostól. Jó, hogy az európai elitbe vágyó csapatok szerepelnek a hazai bajnokság élvonalában, és sok a fiatal tehetség.

5 OK, AMIÉRT SIKERES VOLT A 2006–2007-ES ÉVAD

1. Mind az alapszakasz, mind a rájátszás bővelkedett izgalmakban, a felsőházi playoffban az utolsó játéknap döntött az arany-, illetve a bronzérem sorsáról. A bajnoki cím az utolsó forduló utolsó másodpercében dőlt el a felejthetetlen Budapest Bank-FTC–Győri Audi ETO KC meccsen a fővárosiak javára.

2. Nagyon sok mérkőzés került képernyőre a sportcsatornán (Sport1, Sport2), illetve a Magyar Televízióban. Igaz, közvetlenül nem növeli a csapatok bevételét egy-egy közvetítés, ám a klubok szponzorainak fontos a televíziós megjelenés. Éppen emiatt lényeges, hogy a kézilabda-mérkőzések nézettsége (női és férfi egyaránt) kiemelkedő a sportközvetítések sorában.

3. Egyre több csapatban jutottak szerephez fiatal játékosok. A bajnok Fradiban Szucsánszki Zita alapember lett, Zácsik Szandra is bizonyított, de másutt is bátran vetettek be ifjú tehetségeket. A DVSC-ben például 15. születésnapja előtt mutatkozott be Hornyák Dóra.

4. Bár ezúttal nem nyert magyar csapat európai kupát, együtteseink nem okoztak csalódást. A Győr a BL elődöntőjéig jutott, az EHF-kupában a negyeddöntőben búcsúzott a DVSC-Aquaticum és a Dunaferr, míg a KEK-ben a BL-ből átkerülő FTC-t a későbbi győztes Valcea búcsúztatta az elődöntőben.

5. Erős a szakmai háttér, európai kupasikerrel büszkélkedő edzők sora dolgozott az előző szezonban a női NB I-ben (Németh András, Zsiga Gyula, Kiss Szilárd), s bár a Fradi mestere a Hypo NÖ-nél folytatja, Kiss Szilárd pedig visszatér a férfiakhoz, pótlásuk megoldódott. A férfiak szövetségi kapitánya, Skaliczki László a DVSCAquaticum szakmai igazgatójaként dolgozik, míg a kétszeres EHF-kupa-győztes Köstner Vilmos az újonc Tajtavill-Derecske mestereként tér vissza az élvonalba.

5 OK, AMIÉRT HIÁNYÉRZETÜNK VAN

1. Továbbra is sok csapat küzdött súlyos anyagi gondokkal, a felelőtlen, pénzügyi háttér nélküli ígérgetés még sok helyen működik, a fizetésnapokon szembesülnek a játékosok a gondokkal. Akadt olyan klub, amelyben szezon közben derült ki, hogy a csapattagok után évek óta nem fizettek járulékokat.

2. A patinás múltú Bp. Spartacus mai csapata a klub hagyományaihoz (no meg az első osztályhoz) méltatlan körülmények között szenvedte végig a szezont. Itt nem ígértek sok pénzt, de azt a keveset sem mindig fizették ki… Pedig fontos utánpótlásbázis működik Kőbányán, az értékteremtő műhelyt nem lenne szabad veszni hagyni. A pályán elért eredményei alapján tavaly is kieső, most megújhodásra váró felnőttcsapatnak nem lehet más célja, mint tisztességgel szerepelni a másodosztályban.

3. A másik kiesőnek, az újonc Makónak nem volt valós esélye a bennmaradásra. Nagy volt a fejetlenség a csongrádi csapatnál, amelynek életét megnehezítették a névadó szponzor anyagi és egyéb gondjai is. Így viszont elmaradt a kiélezett csata az alsóházban.

4. Hatalmas volt a mozgás az elmúlt évben a kispadokon. A bajnokságot tavaly is az NB I-ben kezdő csapatok közül egyedül a Győrnél ül majd ugyanaz a vezetőedző a kispadon a 2007–2008-as évad rajtján, mint aki egy évvel korábban nekivágott a felkészülésnek.

5. A rangadókon kívül kevés volt a kiélezett mérkőzés, a kiscsapatokban csak ritkán volt benne a meglepetés, az elmúlt években sokkal több izgalmas meccset játszottak a középmezőny tagjai a dobogóra pályázók ellen.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik