Újonc csapatok csatáznak Galwayben

2007.06.21. 19:43
Címkék
Három hét kihagyás után folytatódik az ír bajnokság. A pénteki forduló mérkőzései között találjuk a Galway United (9.)–Shamrock Rovers (4.) összecsapást, amelyen két újonc kerül szembe egymással. Márciusban fordított felállásban a Shamrock 1–0-ra győzött. A pályaválasztó a legutóbbi két fordulóban két győzelemmel javított a helyzetén, eddigi szereplésének különlegessége, hogy hazai környezetben még nyeretlen. A Shamrock hármas győzelmi sorozat után utazik Galwaybe, ahol lenne miért törlesztenie, tavaly ugyanis mindkétszer üres kézzel távozott onnan.

A Derry City (7.)–Drogheda United (2.) párosítás pályaválasztója április közepe óta veretlen, ám a teljesítményét nagyban lerontja, hiszen ezen időszakban hat döntetlen mellett mindössze egyszer győzött. A Drogheda az utóbbi időben kissé megtorpant, hiszen májusig veretlenül menetelt, azóta viszont kétszer is megadta magát. A két csapat tavaszi találkozóját az akkor pályaválasztó Drogheda nyerte meg 2–1-re, az utóbbi évek egymás elleni eredményeinek mérlege 2–1–1) viszont a házigazda esélyeit támasztja alá.

A Bray (10.)–St. Patrick’s (1.) találkozó házigazdája veszélyes vizeken hajózik. Igaz, a közelmúltban volt egy bíztató szakasza – két meccset nyert meg sorban , ám utána jött a Shamrocknál egy újabb zakó. A „szentek” ugyan négypontos előnnyel állnak a táblázat élén, de a rövid szünet előtti időszakra ők sem lehetnek túlzottan büszkék, hiszen kétszer is elbuktak. Márciusban pályaválasztóként 3–1-es veréssel küldték haza a Brayt, viszont a mérleg (2–0–1) némiképp elgondolkodtató.

Az UC Dublin 6.)–Sligo Rovers (8.) párharc csapatait két pont választja el egymástól. A dubliniak öt zsinórban játszott döntetlen után előbb kikaptak, legutóbbi viszont győztek. Otthoni szereplését a viszonylag sok döntetlen rontja le. A Sligo Rovers márciusban 1–0-ra legyőzte az UC Dublint, de neki is volt a közelmúltban egy rosszabb sorozata, amikor háromszor is elhasalt zsinórban, a szünet előtti utolsó játéknapon viszont pont nélkül küldte haza a Bohemianst. A tavalyi mindkét dublini mérkőzésüket a rendező nyerte meg.
Legfrissebb hírek

A debreceni csatár, akit a grund nevelt – Kerekes György 70 éves

Labdarúgó NB I
11 perce

Az FC Köbenhavn fél éve figyelte Markgráf Ákost; Csongvai Áron: Teljesen más világba érkeztem

E-újság
7 órája

Szombati sportműsor: Ferencváros–Real Madrid meccs Budapesten; NB I, NB II, NB III

Birkózás
7 órája

Stollárék párosa nyolcaddöntős a torontói tenisztornán

Tenisz
8 órája

Vízilabda: Európa-bajnok az U20-as női válogatott!

Utánpótlássport
8 órája

Aranyérmes a magyar válogatott a női U20-as vízilabda Eb-n

Vízilabda
8 órája

Királyváró – Bodnár Zalán jegyzete

Spanyol labdarúgás
8 órája

Előbb a győzelmek – Simon Zoltán publicisztikája

Labdarúgó NB I
8 órája