Az időkkel van a baj

RODICS DÁNIELRODICS DÁNIEL
2007.05.21. 22:57
Címkék
A várakozásnál gyengébben szerepelt a magyar női kajakválogatott a hét végi, szegedi Mol Világkupán. A csapat az olimpiai számokban mindössze egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett, mindkettőt négyesben.

Az 500 méteres távon egyesben Kovács Katalin a negyedik, Benedek Dalma az ötödik helyen végzett, ezren Kovács második, Benedek csak tizedik lett. A Benedek Dalma edzéseit korábban tíz évig irányító Simon Miklós jelenleg az angol ifjúsági leányválogatottat edzi, de majd kétezer kilométeres távolságból is figyelemmel kíséri a magyar kajak-kenu sport eseményeit, minden tekintetben naprakész, van véleménye, és azt nem is titkolja…

„Májusban még nem kell robogni, szerintem elsősorban nem az eredményesség hiánya a baj – vélekedett a tréner. – Nem teljesen értem, hogy az ennyire fontos kvalifikációs versenyt miért kellett májusra tenni. Tudom, hogy a válogatási elvek leginkább a női csapatnak kedveznek, de pont ez a szakág maradt el legjobban az elvárásoktól. Az eredeti elgondolás az volt, hogy a lányoknak ne kelljen agyonversenyezniük magukat. Senki sem gondolta például, hogy egyesben ötszáz méteren nem lesz magyar a dobogón.”

A szakember szerint nehéz májusban csúcsformában versenyezni, ha augusztusban van az olimpiai kvalifikációs világbajnokság, de ha mindenképpen májusban kell válogatózni, adódik a kérdés: miért nem hozták csúcsformába a lányokat, mint például Vajda Attilát, vagy a Kammerer, Kucsera páros tagjait?

„Nem az a legnagyobb baj, hogy az eredmények elmaradtak a várakozástól, hanem az, hogy nem születtek jó időeredmények – folytatta Simon Miklós. – Úgy tűnik, Kati néni a Janics-üggyel kapcsolatban érzelmei hatása alá került, és nem szakmai érvek alapján döntött. Bízom benne, hogy ezúttal nem áldozza fel az eredményességet. A magyar kajak-kenu sport nagy drukkere vagyok, remélem, az illetékesek képesek lesznek okosan, higgadtan dönteni a fontos kérdésekben.”

A Magyar Kajak-kenu Szövetség elnöksége kedd délután dönt Angyal Zoltán szövetségi kapitány lemondásáról. A nemzeti csapat első számú szakmai vezetője lapunk csütörtöki számában még azt közölte, lemondott, és a szövetség elnökének állásfoglalásától függetlenül hétfőtől nem tekinti magát szövetségi kapitánynak. Vasárnap azonban már úgy vélekedett: csupán felajánlotta a lemondását, s ha teljesülnek az általa kért feltételek, marad a posztján.

Legfrissebb hírek

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
15 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
28 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
31 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
36 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
49 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik