Pálinger hazatért

HAVASRÉTI BÉLAHAVASRÉTI BÉLA
2007.05.02. 00:33
Címkék
Már a Cornexi elleni bajnoki meccs előtt örülhettek a győri szurkolók, hiszen bejelentették, hogy az ETO szerződteti saját nevelésű kapusát, Pálinger Katalint. A két pont megszerzése nem okozott gondot a bajnokcsapatnak, 37–24-re nyertek Róth Kálmán tanítványai.

Vasárnap délután kiderült, hogy több, mint pletyka, amiről a jól értesültek már napok óta suttogtak. Egy órával az Audi ETO–Cornexi mérkőzés kezdete előtt Vanyus Attila ügyvezető elnök fontos bejelentést tett.

„Örömmel jelenthetem, hogy saját nevelésű világhírű kapusunk, Pálinger Katalin hazatért, a százkilencvenszeres válogatott klasszis kétéves szerződést írt alá egyesületünkhöz –

mondta a sportvezető. – Az ő érkezésével nemcsak csapatunk erősödött, hanem a fontos olimpiai kvalifikációra készülő válogatottunk is gazdagodott egy immár hazai klubban szereplő kapussal.”

Pálinger Katalin 2000-ben hagyta el a győri csapatot, ekkor Dunaújvárosba szerződött, ahol öt évet töltött. Később egy évig Dániában az FC Köbenhavn játékosa volt, míg a jelenleg zajló szezonban Szlovéniában, a Krim Ljubljana együttesében szerepelt. Bár spanyol ajánlatai is voltak, a nyáron hazatér, és nevelőedzője, Róth Kálmán irányításával kézilabdázik.

„Hétévi távollét után örömmel térek vissza nevelőegyesületemhez – mondta a válogatott kapus. – Engem minden Győrhöz köt. Itt éltem le életem jelentős részét, itt nevelkedtem, s váltam elismert sportolóvá. Tudom, hogy jó közösségbe kerülök, és úgy érzem, teljesítményemmel hozzá tudom segíteni régi-új klubomat terveinek megvalósításához. Nagyon korrektek voltak a Krim vezetői, hozzájárultak az eredetileg egy plusz egy évre szóló szerződésem felbontásához. Megértették, hogy győri vagyok, minden ehhez a városhoz köt, és örömmel térek vissza.”

Pálinger az idény hátralevő részében még a Ljubljanában szerepel, az ETO-nál július 4-én kezdi el a felkészülést az új szezonra. A ceremónia végén Pálinger Katalin átvette a klubtól a vadonatúj, 16-os számú, PÁLINGER feliratú mezt.

Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
29 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
42 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
55 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik