Elmúlt a feszültség

RODICS DÁNIELRODICS DÁNIEL
Vágólapra másolva!
2007.05.02. 00:33
Címkék
Egy pillanatig sem bánja Fábiánné Rozsnyói Katalin, hogy egyik legsikeresebb tanítványa, Janics Natasa április 19-én, csütörtökön elhagyta a csoportját. Az edző szerint nincs szó különleges esetről, hiszen történt már hasonló a múltban is.

Kezeit csókolom, Kati néni! Zavarhatom egy-két percig?

Nem bánom. De tényleg legyen rövid! Úgyis tudom, miről akar kérdezni.

Baj?

Nem baj, de értsék már meg végre, ez nálam nem téma! Nem téma a csapatom tagjainál és Janics Natasánál sem, hiszen ők sem nyilatkoznak arról, ami történt.

Tudom, hogy az elmúlt napok eseményei miatt most feszült, de…

Dehogy vagyok feszült! Az utóbbi időben eléggé az voltam Natasa miatt, de ez már a múlté!

Mi történt valójában?

Natasa teljesítménye nem volt megfelelő az elmúlt időszakban, nem viselte jól, hogy vannak nála jobbak is a csoportban.

Azért ő mégiscsak kétszeres olimpiai bajnok! Vagy ez nem számít?

Én nem kivételezek senkivel sem. Nem tettem soha. És nem is igazodom senkihez sem. Ön szerint nekem kellene alkalmazkodnom mind a nyolc-kilenc versenyzőmhöz? Szerintem nem. Alkalmazkodjon a nyolc-kilenc ember ahhoz az egyhez, akit edzőnek hívnak. Nem lennék többé Fábiánné Rozsnyói Katalin, ha bárkinek is engednék, és az eredmények sem lennének olyanok, mint most.

Mi volt a baj Janiccsal?

Az akaratos emberek nagyon sokra vihetik az életben, ha a makacsságuk megfelelő önkontrollal párosul. Én már csak tudom! Elég sokszor kell felülvizsgálnom magamat a munkám közben.

Ezek szerint Natasából az önkontroll hiányzik?

Nézze! Sokan képesek kiemelkedő teljesítményt nyújtani addig, amíg azt gondolják, hogy az extraprodukció a fejlődésüket, az előmenetelüket, a még jobb eredmény elérését szolgálja. De ha ezt már nem érzik, kizárólag az én kérésemre nem csinálják meg a pluszt, nekem nem hiszik el, hogy szükségük van arra a többletmunkára, amit én határoztam meg.

Változott valami?

Én biztosan nem változtam! Az vagyok, aki korábban voltam, nem is akarok megváltozni senki kedvéért sem! Nem bántam meg, hogy így alakultak a dolgok, a lányok pedig nekem adnak igazat. Miért bánnám, hogy Janics elment? Én csináltam belőle olimpiai bajnokot, most meg fogta magát, köszönés nélkül távozott, itthagyott minket. Azóta nem is hallottam felőle. Nem ez az első ilyen eset… Igen, volt már ilyen korábban is. Volt, aki visszajött, volt, aki nem. Olyan is előfordult, hogy egyszerre többen távoztak, de az eredmények mindig engem igazoltak.

Legfrissebb hírek

Az UEFA visszasorolta a Crystal Palace-t az Európa-ligából a Konferencialigába

Európa-liga
18 perce

Felkészülés: döntetlent játszott osztrák ellenfelével a DVTK

Labdarúgó NB I
38 perce

Neszmély Boglárka: A meccs közben nem foglalkoztunk az állással

Vizes vb 2025
56 perce

Kosárlabda: szombaton rajtol a brnói U19-es leány-világbajnokság

Utánpótlássport
1 órája

Elődöntős a magyar férfiválogatott a strandkézilabda Eb-n

Kézilabda
1 órája

Az MLSZ közzétette az NB II következő idényének részletes őszi menetrendjét

Labdarúgó NB II
1 órája

Női kézi: Kazai Anita mégis Mosonmagyaróvárra igazol

Kézilabda
1 órája

Vízilabda: legyőzte a görögöket, Eb-elődöntős az U16-os fiúválogatott

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik