Kezdés a fehéroroszokkal

B. R.B. R.
2007.04.18. 00:25
Címkék

Fehéroszország ellen kezdi meg szereplését szerdán Plovdivban a magyar válogatott a Fed-kupa euro-afrikai zónája első osztályának B-csoportjában. Szávay Ágnesnek, Nagy Kyrának, Gubacsi Zsófiának és Batta Lúciának nem lesz könnyű dolga, hiszen a négy beloruszból három az első száz között van a világranglistán, míg nálunk a legjobb Szávay 156. A Fed-kupában legutóbb 2004-ben találkozott a két csapat, Athénban 3–0-ra Fehéroroszország győzött. E két válogatottal együtt szerepel még Ukrajna – tavaly is egy csoportban voltunk velük, és kikaptunk –, valamint Litvánia. Az első helyezett küzdhet tovább a világcsoportba jutásért, az utolsók pedig az euro-afrikai zóna másodosztályának legjobbjaival játszanak osztályozót. A papírforma alapján az ukránok és a fehéroroszok közt dől el a csoportelsőség, a sereghajtó szerepe elvileg a litvánokra vár. Juhász Gábor szövetségi kapitány csapatának bravúr kellene a továbbjutáshoz, ennek első állomása a Fehéroroszország elleni csata lehet.

Legfrissebb hírek

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
13 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
24 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
59 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája

Vb 2026: Algéria–Ausztria 3–2

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–3

Foci vb 2026
2 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik