Oliver Kahn: vadember

TURCSIK NORBERTTURCSIK NORBERT
2007.04.02. 10:34
Címkék

Nem múlt el vihar nélkül a Bayern München–Schalke rangadó (2–0). A fő beszédtémát a „bőrnadrágosok” szenzációs 2–0-s győzelme és a bajnoki cím reményének életben tartása ellenére a mérkőzés 68. percében történt események szolgáltatják. Történt ugyanis, hogy egy gelsenkircheni szöglet során Oliver Kahn és Sören Larsen a tizenhatoson belül lökdöste egymást, amelynek végén a heves vérmérsékletű kapus egy dzsúdódobással az alapvonalon túlra hajította dán ellenfelét. A eseménysort Herbert Fandel játékvezető zárta le, aki a tajtékzó müncheni játékosnak felmutatta a sárga lapot. Ez a vita tárgya: a vendégcsapat szerint ez a megmozdulás a világ összes futballpályáján piros lapot ért volna. „A bírónak nem volt bátorsága kiállítani Oliver Kahnt – dühöngött Andreas Müller, a Schalke menedzsere. – Ha ezt a mi kapusunk csinálja, biztos a piros lap.” Herbert Fandel a mérkőzés után azzal magyarázta döntését, hogy a kapus által elkövetett szabálytalanságnál mérlegelte, vajon ütött-e a játékos. A bíró végül úgy ítélte meg, ütés nem történt, ezért csak sárga lapot adott, döntésével pedig a bűnös is egyetértett.

„Jól látta a játékvezető, tényleg nem ütöttem – állította Oliver Kahn. – Azt azonban el kell ismernem, hogy túlreagáltam a szituációt. Jogos volt a sárga lap. Egyébként még sohasem okoztak nekem sérülést, és én sem jutattam még senkit kórházba. Sohasem vertek meg és sohasem állítottak még ki büntetőterületen belüli civakodás miatt. Éppen ezért meglep, hogy az újságok afféle vademberként állítanak be engem.” Tegyük hozzá, az incidens ellenére a Bayern München teljesen megérdemelten győzte le a listavezető Schalkét. A Milan elleni keddi BL-negyeddöntőn nem szerepelhet a kapus: a Real Madrid elleni nyolcaddöntőt követően a doppingellenőrrel lett nézeteltérése Oliver Kahnnak, akit ezért egy mérkőzéstől eltiltottak. Furcsa, nem? Ahogy öregszik Oliver Kahn, úgy lesz egyre türelmetlenebb és durvább…

Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
16 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
20 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
34 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
46 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik