Pécsi úthenger Miskolcon

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
Vágólapra másolva!
2007.03.26. 23:03
Címkék
Jó mérkőzést láthatott a csarnokot megtöltő miskolci közönség, amelyen a kiválóan játszó címvédő magabiztosan verte meg riválisát.

A meccset megelőző ünnepi pillanatok hangulata kezdetben átragadt a küzdő felekre is. Az első három-négy támadását ugyanúgy eredménytelenül fejezte be mindkét együttes. Aztán a pécsiek nyugodtak meg előbb. Bár helyesebb úgy írni, hogy Simone Edwards találta meg először a pályán az ellenfél gyűrűjéig vezető utat. A vendégek első kilenc pontját a jamaicai center szerezte. Aztán elkapták a fonalat a hazaiak is, akik még inkább felzárkózhattak volna az első szünet előtt, ám a fekete mezesek utolsó támadását Béres Tímea kosárral fejezte be, gyakorlatilag a dudaszó pillanatában, s bár a bónusz büntetőt kihagyta, nem véletlenül toporzékolt az oldalvonal mellett Tapodi Péter, a miskolciak edzője.

A tréner a második szakaszban is toporzékolt. Először azért, mert a bajnoki címvédő az első öt percben produkált egy nyolc nullás szakaszt, majd azért, mert Ádám József játékvezető Tereza Brantlová ellen sportszerűtlen hibát ítélt meg, amidőn a cseh irányító fellökte Fegyverneky Zsófiát. Éppen ez i d ő tájt felzárkózóban volt a borsodi csapat, nem hiányzott a hazaiaknak az értékesített két büntető és a ráadástámadás. Ha már nem tudtak közel kerülni a pécsi palánkhoz a diósgyőriek, megpróbálták távolról. A találkozó első tripláját a 16. percben ugyan Vajda Anna szerezte, de ezt Dagmar Imbergerová azonnal megválaszolta. Mindjárt kétszer is. Egyébként is érdekes párharcok voltak alakulóban. Hollie Tyler csavarta ki a labdát Béres Tímea kezéből, s dobott ziccert, mire az ellentámadásból az egyik legképzettebb magyar kosárlabdázó balról ,,meghorgolta” az amerikai „nagyembert”.

A fordulás után ugyanúgy kezdte a harmadik negyedet a hazai együttes, ahogy a másodikat. A pécsieknél pedig Iványi Dalma gondolta úgy, hogy beleteszi a közösbe azt, amit csak ő tud ebben az országban, s Európában is csupán kevesen. És ha egyszer a legjobb magyar irányító komolyan gondolja, illik komolyan venni. Élénken él még az emlékekben a két csapat december 10-i pécsi találkozója, amikor Iványi szinte egymaga fordította meg a végig vesztésre álló találkozót, s bedobta a sorsdöntő triplát, amellyel 64–63-ra nyert a MiZo. A pécsi nyolcas ezúttal is felpörgette a ritmust, bedobott három triplát. Egyszer pedig olyan szenzációs passzt adott Edwardsnak – miközben három védőt vont magára –, amilyet csak ő tudja.

Egyre nagyobb kedvvel játszott a címvédő, a pécsiek bemutattak egy-két egészen szen zációs megoldást a végig megalkuvást nem ismerve küzdő hazaiakkal szemben. A vendégeket elkísérő szurkolótábor önfeledten ünnepelte csapatát a végén. S megtette ugyanezt a miskolci publikum is, amely újfent hitet tett az életben maradásért küzdő együttese mellett. Igazán kiszolgálta a telt házas közönséget a két együttes.

Legfrissebb hírek

Paraatlétikai vb: Luterán Petra ezüstérmes távolugrásban

Atlétika
4 perce

Tenisz: Amanda Anisimova három játékot engedett a címvédő Gauffnak Pekingben

Tenisz
5 perce

Népsport: Zsák Károly, az érzékeny kapus

Népsport
29 perce

Gyász: 39 évesen elhunyt a Baltimore Ravens korábbi Super Bowl-győztes játékosa

Amerikai sportok
34 perce

Szolnoki Roland: Győzni kellene, hogy kimásszunk a gödörből

Labdarúgó NB I
40 perce

Bujdosó Imre: Nem volt kérdés, hogy hazajövök

Egyéb egyéni
1 órája

Szoboszlai tízes pozícióban, Wirtz helyén játszhat a Chelsea ellen – az elemzők szerint

Angol labdarúgás
1 órája

A hónap utánpótlásedzője: szeptember jelöltjei

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik