Rangadót nyert a Lyon

SZ. N. T.SZ. N. T.
2007.02.18. 01:24
Címkék
Bár Franciaországban a bajnoki forduló általában a szombat délutáni mérkőzéssel kezdődik, ezúttal kivételt tettek, hiszen két, Bajnokok Ligájában érdekelt együttes mérkőzött egymással a 25. fordulóban. A harmadik helyezett Lille a listavezető, de az évet rendkívül gyengén kezdő Olympique Lyont fogadta.
Szenzációs gólja után Fred szívesen nyakába vette volna az egész világot
Szenzációs gólja után Fred szívesen nyakába vette volna az egész világot
Szenzációs gólja után Fred szívesen nyakába vette volna az egész világot
Szenzációs gólja után Fred szívesen nyakába vette volna az egész világot
Szenzációs gólja után Fred szívesen nyakába vette volna az egész világot
Szenzációs gólja után Fred szívesen nyakába vette volna az egész világot
Mindkét csapatnak rettentően fontos volt az összecsapás, a hétközi európai kupafellépés, de főleg az önbizalom megszerzése miatt. Hiszen mint alábbi összeállításunkból is látszik, egyik gárda sem remekelt eddig az idén, itt volt az ideje, hogy önmaguknak és szurkolóiknak is bizonyítsanak.

A hazaiak számára indult jobban a derbi, Johan Audel góljával az 52. percben megszerezték a vezetést. A Lyon – bár számottevő helyzete nem sok volt az egész mérkőzésen – a hajrában rögzített szituáció után egyenlített. A 83. percben a tizenhatos bal oldali vonalának meghosszabbításánál, a kaputól 25 méterre kapott szabadrúgást a címvédő, és a brazil specialista, Juninho Pernambucano távollétében honfitársa, Fred állt a labda mögé. A közvetlenül a labda mellett helyezkedő Hatem Ben Arfa legurította a labdát, Jérémy Toulalan megállította, a brazil pedig irdatlan erővel bombázott a bal felső sarokba.

Fred szépségdíjas találata megadta a lökést Gérard Houllier együttesének, amely aztán szerencsés góllal a vezetést és a győzelmet is megszerezte, az utolsó előtti percben Jérémy Toulalan szabadrúgásába az ötös előtt szúrt bele Sébastien Squillaci, a labda pedig a meglepett Tony Sylva fölött a hálóba vágódott.
A Lyon tehát hozta szerencsés formáját, beszédes tény, hogy ez volt a tabellát toronymagasan vezető OL tizedik egygólos győzelme a szezonban.

„Ez a siker fordulópontot jelenthet a csapatnak – mondta Gérard Houllier a lefújás után. – Nagyon nehéz ellenfél volt a Lille, olyan csapat, amely ellen nem tudtuk a saját játékunkat játszani.”

Kollégája, Claude Puel nagyon letört volt, véleménye szerint csapata megérdemelte volna a győzelmet, de legalább egy pontot.

„Apróságokon múlott a vereségünk – értékelt a hazaiak edzője. – Igazából az ellenfélnek Fred szabadrúgásgóljáig lehetősége is alig volt, míg mi az első félidőben kapufát is rúgtunk. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, de mostanában semmi sem jön össze nekünk. Tanulni kell ezekből a helyzetekből, hogy sikeresebbek lehessünk. A Manchester United elleni találkozó teljesen más lesz” – utalt végül Puel a keddi, hazai Bajnokok Ligája-mérkőzésre.

A Lille tehát a „vörös ördögök” ellen bizonyíthatja, hogy megérett a sikerre, míg a lyoniak szerdán Rómában jelezhetik, nem csak Fortunának köszönhetik eredményeiket.
Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
16 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
18 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
21 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
25 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
28 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
31 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
43 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik