Ördöggel cimboráló argentin

Vágólapra másolva!
2007.01.21. 02:43
Címkék
Korábban még a rettenetes forrósággal volt baj Melbourne-ben, az ausztrál nemzetközi bajnokság hatodik napján azonban az eső borította fel a programot. Miután gyakorlatilag egész nap esett, a külső pályákon egyetlen meccset sem lehetett lejátszani, a fedett arénákban viszont akadt egy-két igen parádés összecsapás is.
David Nalbandian nem panaszkodhat a szerencséjére, sokkal közelebb nem kerülhetett volna a kieséshez, mint Sebastien Grosjean ellen
David Nalbandian nem panaszkodhat a szerencséjére, sokkal közelebb nem kerülhetett volna a kieséshez, mint Sebastien Grosjean ellen
DPPI
David Nalbandian nem panaszkodhat a szerencséjére, sokkal közelebb nem kerülhetett volna a kieséshez, mint Sebastien Grosjean ellen
David Nalbandian nem panaszkodhat a szerencséjére, sokkal közelebb nem kerülhetett volna a kieséshez, mint Sebastien Grosjean ellen
David Nalbandian nem panaszkodhat a szerencséjére, sokkal közelebb nem kerülhetett volna a kieséshez, mint Sebastien Grosjean ellen
DPPI
David Nalbandian nem panaszkodhat a szerencséjére, sokkal közelebb nem kerülhetett volna a kieséshez, mint Sebastien Grosjean ellen
Az argentin David Nalbandian ismét megkísértette a szerencséjét. Az Australian Open nyolcadik kiemeltje már az első fordulóban is szívroham közeli állapotba hozta rajongóit, miután két szett hátrányból, két meccslabdáról fordított a szerb Janko Tipszarevics ellen, aki aztán nem is tudta végigjátszani a meccset, úgy kimerült a nagy melegben. Nos, Nalbandian szombaton még ezt a drámát is felül tudta múlni: a harmadik fordulóban a francia Sebastien Grosjean már 7:5, 6:4, 5:4, 40–0-re állt ellene, azaz egyetlen labdát kellett volna beütnie a tavalyi elődöntős ellen.

Az argentin azonban nem adta fel: minden pontért keményen megküzdött, és előbb a harmadik szettet hozta rövidítésben, majd a következő kettőt is behúzta 6:4-gyel és 6:1-gyel a közben egyre jobban elfáradó, és egy kisebb sérülést is összeszedő Grosjean ellen, így négy perc híján négy óra alatt csak elverekedte magát a nyolcaddöntőig. Nalbandian összesen 9 órát és 11 percet töltött a pályán az első három fordulóban, de most végre szusszanhat egyet. A tizenhat között ugyanis a két német, Tommy Haas és Florian Mayer összecsapásának győztesével játszik, ám ez a meccs az eső miatt átcsúszott vasárnapra, így az argentin egy nappal többet pihenhet, mint majdani ellenfele.

Nalbandian azért tisztában van azzal, hogy majdnem elszórakozta a továbbjutását: „Van, amikor az ember jól játszik, és nyer, és van, amikor szerencséje van, és úgy nyer. Hát nekem most szerencsém volt – értékelt önkritikusan. – Amikor az ellenfélnek három meccslabdája van, már minden megeshet. Elég egy rossz mozdulat, vagy egy jól eltalált ütés a másik oldalon, és vége.”

Rafael Nadal ellenben nem bízott semmit a véletlenre: a spanyol három 6:2-es játszmában verte meg a feltörekvő svájci Stanislas Wawrinkát.
„Elégedett vagyok a tenyeresemmel, a fonákommal és a szervámmal is. Örülök, mert ha így megy tovább a játék, a végső győzelem sem elérhetetlen” – értékelt Nadal, aki a nyolcaddöntőbe kerüléssel máris beállította eddigi melbourne-i legjobbját: 2005-ben is idáig jutott.

Csillagpor

„Az első két szettben hihetetlenül jól játszottam. Azt csináltam a labdával, amit csak akartam” – Fernando González is érezte, jól megy neki a tenisz Lleyton Hewitt ellen.

„Ő az egyik legjobb barátom a teniszezők közül, úgyhogy egy kicsit rosszul érzem magam” – James Blake nem örült felhőtlenül a Robby Ginepri elleni győzelem után.

„Én hozom az esőt. A torna előtt Mallorcán voltam, ott is esett, és aztán elkísért ide is” – Rafael Nadal vállalja a felelősséget a kellemetlen időjárásért.

„Nem megyek Chilébe a Davis-kupa-meccsre. Nem tudom, miért, egyszerűen csak nem megyek. Ne is kérdezzenek erről!” – Nyikolaj Davigyenkót feldühítették a kitartó chilei újságírók.
Elképzelhető azonban, hogy remek forma ide vagy oda, most sem játszhat majd az elődöntőért, ahhoz ugyanis Andy Murrayt kellene legyőznie a tizenhat között. Márpedig a skót tini igencsak lendületben van: még szettet sem veszített az idei openen, emellett egyre keményebben, agresszívebben és jól is teniszezik. Juan Ignácio Chela ellen is csak az első szettben bizonytalankodott kissé (elég a 17 ki nem kényszerített hibáját említeni), de azt a játszmát a szintén sokat rontó argentin tálcán nyújtotta át neki. Azután azonban már nem volt pardon: Murray végül egy óra és 50 perc alatt, 6:3, 6:2, 6:4-gyel vágott vissza Chelának az egy éve az első körben elszenvedett fájó vereségért.

„Tavaly nagy pofont kaptam, úgyhogy kétszeres öröm, hogy most jól ment a tenisz – árulta el a skót, aki nagyon készül a korábbi edzőpartnere, Nadal elleni összecsapásra. – Alig várom már, hogy Rafa ellen játszhassak. Ha tudom hozni a mai formámat, szoros csatát vívhatunk. Felnézek rá, hiszen ő a világ második legjobb teniszezője.”

Szép csendesen lopakodik előre az orosz Nyikolaj Davigyenko is, aki három szettben győzött a francia Fabrice Santoro ellen, és az eső miatt szintén vasárnapra maradt Dmitrij Turszunov–Tomás Berdych meccs győztesével találkozik a tizenhatban. Az amerikai James Blake honfiársát, Robby Gineprit verte meg két szoros és egy sima játszmában, így rá Fernando González vár a következő körben. A chilei ugyanis az első két szettben szinte tökéletesen teniszezett (összesen két ki nem kényszerített hibát követett el), az ausztrál kedvenc, Lleyton Hewitt pedig ezután már hiába rázta meg magát, és küzdött a tőle megszokott kitartással, csak a harmadik szettet tudta megnyerni, és kiesett.
A nap mérkőzése
David Nalbandian (argentin, 8.)–Sebastien Grosjean (francia, 28.)5:7, 4:6, 7:6, 6:4, 6:1
1. adogatások (%-ban)6357
Ászok1415
Kettős hibák62
Ki nem kényszerített hibák5753
Az 1. adogatásból megnyert pontok (%-ban)6874
A 2. adogatásból megnyert pontok (%-ban)4937
Az 1. adogatások átlagsebessége (km/óra)175189
A 2. adogatások átlagsebessége (km/óra)148144
Legerősebb adogatás (km/óra)194207
Nyerő ütések (adogatásból is)6358
Sikeres brékpontok8/227/20
Pontok/kísérletek a hálónál38/4531/46
Megnyert pontok183164
Mérkőzésidő (perc)236(58+53+60+39+26)
---- Búcsúzott az egyesek küzdelmeitől az utolsó ausztrál játékos. A korábbi világelső Lleyton Hewittot négy szettben győzte le a 10. helyen kiemelt chilei Fernando González.

– González játszott nagyon jól, és húzott el gyorsan az első szettben, vagy ön adott neki túl nagy előnyt?
– Már a meccs elején harapott, és ilyenkor nagyon nehéz visszaküzdened magad. Ráadásul magabiztosan teniszezett, és a harmadik szettben elvesztett adogatójátékát leszámítva kiválóan szervált. A negyedik szettben is volt esélyem, és ha akkor ki tudom használni a két bréklabdámat, talán másképp alakul a találkozó.

– Azt mondta, megnyerheti az idei Aust-ralian Opent, mégis hamar kiesett. Milyen érzésekkel gondol vissza a tornára?
– Ha veszítesz, csalódott vagy. Utólag a vesztes mérkőzésekben is biztosan találok pozitívumokat, de természetesen bánt, hogy volt esélyem, mégsem sikerült megfordítanom a mecscset.

– Mit gondol González további esélyeiről?
– Érdekes lesz a Blake elleni mérkőzése, mindketten kedvelik a hosszú labdameneteket. Minden attól függ, mennyire áll össze a játéka. Jók az ütései, ám egy Grand Slamen hétszer kell kiválóan teljesítenie.

– Mi a véleménye a videobíróról?
– Nem biztos, hogy mindig hasznos. Andy Roddick vagy éppen Joachim Johansson adogatásainál néha tévedett, különben is a Rebound Ace és a salak borítású pályán látszik is a labda nyoma, tehát nekem még vannak kétségeim. ---- Miközben a férfiaknál mostanra egymást érik az izgalmasabbnál izgalmasabb találkozók, a nőknél lámpával kell keresni egy háromszettes meccset is. Szombaton például csak Patty Schnydernek gyűlt meg kissé a baja az ausztrál Alicia Molikkal, de a döntő szettet már 6:0-ra nyerte meg a svájci. Hogy legalább egy apró meglepetés szülessen, arról a 13. helyen kiemelt szerb Ana Ivanovics gondoskodott, aki gyatrán játszva kapott ki 6:1, 6:2-re a hét bréklabdájából hatot beütő 22. kiemelt orosz Vera Zvonarjovától.

Marija Sarapova, Martina Hingis és Kim Clijsters számára azonban csak könnyed játszadozás volt a napi program. A hatszoros melbourne-i döntős Hingis egy kicsit szomorkodott is, amiért a közönség nem lelkesedett túlzottan a japán Nakamura Aiko elleni 6:2, 6:1-es sikere alkalmával.
„Fura érzés volt, általában ennél azért jobb hangulat szokott lenni. Persze a nézőknek nem is volt sok okuk tapsolni” – látta be a svájci is, aki az orosz Dinara Szafina és a kínai Li Na mérkőzésének győz-tesével játszik majd a tizenhatban.

Az atmoszférának (a szó összes értelmében) az sem kedvezett, hogy elromlott a Rod Laver Arena légkondicionáló berendezése. Sa-rapova, aki az első fordulóban három órán át aszalódott a legnagyobb forróságban, most is tisztességesen megizzadt az olasz Tathiana Garbin ellen, de az első két elvesztett adogatójátékát leszámítva magabiztosan teniszezett, és 6:3, 6:1-re győzött is.
„Elég párás volt a levegő, de legalább nem volt olyan meleg, mint az elmúlt napokban, ki lehetett bírni” – mondta el az orosz, akinek a tizenhat között honfitársa, Zvonarjova lesz az ellenfele.

Említsük meg Kim Clijsterst is, aki az ukrán Alona Bondarenkót győzte le, szintén nem elmondhatatlan izgalmak közepette, 6:3, 6:3-ra.
„Azt élvezem a legjobban, hogy végre nincs semmi bajom, teljesen egészséges vagyok – árulta el a belga, aki a tavalyi elődöntőt például bokasérülése miatt kényszerült feladni. – Ráadásul az első három meccsen szinte semmilyen ellenállásba sem ütköztem, úgyhogy tökéletes erőállapotban vagyok. Remélem, ez a második héten is így marad.”

Clijstersre a szlovák Daniela Hantuchová vagy az amerikai Ashley Harkleroad vár legközelebb. ---- AUSZTRÁL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, MELBOURNE (15 636 000, kemény pálya)
Férfi egyes. 3. forduló:

Nadal (spanyol, 2.)–Wawrinka (svájci, 31.) 6:2, 6:2, 6:2;
Davigyenko (orosz, 3.)–Santoro (francia) 7:6, 6:2, 6:2;
Blake (amerikai, 5.)–Ginepri (amerikai) 7:6, 7:5, 6:2;
D. Nalbandian (argentin, 8.)–Grosjean (francia, 28.) 5:7, 4:6, 7:6, 6:4, 6:1;
González (chilei, 10.)–Hewitt (ausztrál, 19.) 6:2, 6:2, 5:7, 6:4;
Murray (brit, 15.)–Chela (argentin) 6:3, 6:2, 6:4

Női egyes. 3. forduló:
Sarapova (orosz, 1.)–Garbin (olasz, 30.) 6:3, 6:1;
Clijsters (belga, 4.)–A. Bondarenko (ukrán, 29.) 6:3, 6:3;
Hingis (svájci, 6.)–Nakamura (japán) 6:2, 6:1;
Schnyder (svájci, 8.)–Molik (ausztrál) 3:6, 6:2, 6:0;
Zvonarjova (orosz, 22.)–Ivanovics (szerb, 13.) 6:1, 6:2
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik