Győzni ment Togliattiba a Győr

HAVASRÉTI BÉLAHAVASRÉTI BÉLA
Vágólapra másolva!
2007.01.20. 02:28
Címkék
Görbicz Anita újra fôszereplô lehet
Görbicz Anita újra fôszereplô lehet
Görbicz Anita újra fôszereplô lehet
Görbicz Anita újra fôszereplô lehet
Görbicz Anita újra fôszereplô lehet
Görbicz Anita újra fôszereplô lehet
Európa legjobb női klubcsapatainak küzdelmeiben két csoportforduló után már csak négy együttes (az orosz Lada Togliatti, a norvég Larvik, az osztrák Hypo és a Győri Audi) büszkélkedhet százszázalékos teljesítménnyel. Szombaton a B-csoport rangadóján a Lada és a Győr találkozik.

Az Audi ETO játékosainak pénteken korán volt ébresztő, mert különgépük hajnali fél hatkor szállt fel Győr-Pér repülőteréről. A csapat délután már Togliattiban, a szombati BL-csata helyszínén edzett, ahol a mérkőzés napján délelőtt újabb rövid átmozgató gyakorlást tart.

„Csapatom eddigi teljesítményével elérte, hogy kedvező pozícióban várhatja a szombati mérkőzést – mondta Róth Kálmán edző. – Az elmúlt fordulóban a Trondheim elleni mérkőzésen sok hiba csúszott a csapatjátékba, ezzel együtt a társulat eddigi teljesítményével, hét közben elvégzett munkájával, a lányok hozzáállásával elégedett vagyok. Az oroszok ellen jó védekezésre, kevesebb hibával tarkított mezőnyjátékra, gyors visszazárásokra, helyzeteink jobb kihasználására lesz szükség. Togliattiban is győzelmet várok.”

A Győrben a norvégok ellen agyrázkódást szenvedő Bognár Barbara a héten még nem edzett, nem is utazott el. Stancuta Guiu is húzza még a lábát, ő a helyszínen dönti el, tudja-e vállani a játékot. Társaival tarthatott Ana-Maria Somoi-Lazer is.

Görbicz Anita, a győriek csapatkapitánya bizakodó a nagy meccs előtt: „Nagyon kell koncentrálnunk a védekezésünkre, a gyors lerohanásokra, a pontos összjátékra, a helyzeteink jobb kihasználására.”

A mérkőzés után a győri küldöttség azonnal visszaindul, és várhatóan vasárnap hajnalban érkezik meg Győrbe.

Sztárrivális

A Lada legjobbjai válogatott kiválóságok: Marija Szidorova kapus, Irina Bliznova, Jekatyerina Marennyikova, Ljudmila Posztnova. Távozott tőlük a két klasszis beállós, Natalja Sipilova és Nagyezsda Rumenszkaja. Alekszej Gumjanov edző csapatát az előző BL-sorozatban a negyeddöntőben a Krim Ljubljana búcsúztatta.


Legfrissebb hírek

Szabó István: A játékosok többségére egy rossz szót sem szólhatok...

Labdarúgó NB I
12 perce

Babos Tímeáék tornagyőzelemmel hangoltak a világbajnokságra

Tenisz
18 perce

Arne Slot: Nem vitázom azzal, hogy ez volt liverpooli edzői pályafutásom egyik legrosszabb meccse

Angol labdarúgás
42 perce

A református lelkész tanárnak a csendet jelenti a futás

Csupasport
1 órája

Vladimir Radenkovics: Sokkterápia volt, hogy kicseréltem a teljes védelmet

Labdarúgó NB I
1 órája

Úszás: Kós Hubert világcsúccsal nyerte a 100 hátat, ő az összetett győztes!

Úszás
1 órája

Tiago Goncalves bizonyítaná a liláknak, hogy megérte őt pénzért szerződtetni; Mbappé és Yamal külön csatáját hozhatja az idény első el Clásicója

E-újság
9 órája

Futballgála – Somogyi Zsolt jegyzete

Spanyol labdarúgás
9 órája
Ezek is érdekelhetik