FTC-játékosok a fiatalokért

V. GY.V. GY.
2007.01.19. 01:55
Címkék
Ifjabb Albert Flórián és Lipcsei Péter szerepvállalásával, illetve a klub bevonásával öt fiatal üzletember gazdasági társaságot (kft.-t) hozott létre a Ferencváros utánpótlásának megmentése érdekében. A kft. máris megkezdte az elmaradt bérek, azaz mintegy 22 millió forint kifizetését az ifjúsági és serdülőcsapatoknál dolgozó szakemberek számára.
Lipcsei Péter a gyerekeket segíti
Lipcsei Péter a gyerekeket segíti
Lipcsei Péter a gyerekeket segíti
Lipcsei Péter a gyerekeket segíti
Lipcsei Péter a gyerekeket segíti
Lipcsei Péter a gyerekeket segíti

Tehetős és áldozatkész emberek FTC Labdarúgó Utánpótlás Management Kft. néven olyan társaságot hoztak létre, amely ebben az évben nemcsak finanszírozza az utánpótláscsapatok működését, de két éven belül európai mércével mérve is minden igényt kielégítő, az aranylabdás Albert Flóriánról elnevezett akadémiát hoz létre. Jelenleg mintegy háromszáz gyermek futballozik a Ferencváros korosztályos csapataiban, és az egyre zordabb körülmények ellenére az FTC több utánpótláscsapata is az élen áll a bajnokságban.

Nyolchavi bérrel tartozott a Ferencváros az edzőknek, de az új kft. működésének köszönhetően már megkezdődtek a kifizetések. A kft. ügyvezetője, a profi szerződéssel aktívan futballozó Lipcsei Péter, és a profi csapat másodedzője, ifjabb Albert Flórián. Nem elképzelhetetlen, hogy külföldi edzőket is alkalmaznak majd az utánpótláscsapatok élén.

Amíg tehát a fiataloknál vannak pozitívumok, addig az első csapatnál akadnak gondok: problémát jelent például Tököli Attila és Balog Zoltán megtartása. A két válogatott labdarúgóval többször is tárgyalt már az elnökség, ám egyelőre mindkét futballista hajthatatlan. Úgy tudjuk, a labdarúgóknak eddigi jövedelmük harminc százalékáról kellene lemondaniuk.
Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: folytatódnak az elődöntő küzdelmei a jégkorong Erste Ligában

Minden más foci
55 perce

MotoGP: Bezzecchi Austinban is nyert

Egyéb autó-motor
56 perce

Schön Szabolcs: Képszakadás…; Juhász Roland: Liverpool–Barca BL-döntőt!

E-újság
1 órája

Európai kézilabdaligák: hat magyar gól a spanyol női bajnokságban

Kézilabda
1 órája

Douénak vasárnapig nem volt válogatott gólja – most már több is van

Minden más foci
1 órája

A koszovói kistigris – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Egy csatár védelmében – Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
1 órája

Kalmár Zsolt három góllal és három előkészítéssel tért vissza a pályára

Labdarúgó NB II
3 órája
Ezek is érdekelhetik