Új vezérkar került az MNASZ élére

B. R.B. R.
2007.01.14. 01:04
Címkék
A Magyar Nemzeti Autósport-szövetség péntek este lefejezte magát, hogy rögvest újat növesszen. A pénzügyi visszásságokat sejtő ellenzék egy hónapja vesztett, de lehetőséget teremtett a visszavágásra, amely sikerült, és a reformerek kerültek vezető pozíciókba.
December elején az MNASZ közgyűlése Ferjáncz Attilát tartotta meg az elnöki poszton az ellenjelölt Frank Tamással szemben. A sportszakmai alelnök, Szamos Miklós később lemondott, így rendkívüli közgyűlést kellett összehívni az ő pótlására. A tagok egy része azonban beadvánnyal élt, amelyben kritikával illették az anyagilag veszteséges évet záró ralisok pénzügyi beszámolóját, és kezdeményezték az elnökség visszahívását. A közgyűlés ezt megszavazta, így új tisztviselőket kellett választania a tagságnak, amelynek egy része, úgy tudjuk, meghatalmazottja révén képviseltette magát. A voksok alapján Szamos Miklós lett az elnök, az általános alelnöki tisztséget Frank Tamás nyerte el, a sportszakmai elnöki pozícióra pedig Faluvégi Péter kapott felhatalmazást. A szintén visszahívott Dudás Gyula raliszakág-vezető helyére Kassai András került.
Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
16 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
23 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
34 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
43 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
54 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
1 órája

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik