„Kellemes meglepetés ért az első edzésen”

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
2007.01.03. 01:14
Címkék
Maradjunk annyiban: Jennifer Whittle-nek nem lesz bérelt helye a MiZo Pécs „Hall of Fame”-jében, már ha egyszer lesz ilyen panteonja a tízszeres magyar bajnoknak. A helyére szerződtetett jamaicai Simone Edwards viszont jelentős erősítést jelenthet a baranyaiaknak.
Simone Edwards (elöl) a WNBA-ben is szerepelt, de megjárta Izraelt is
Simone Edwards (elöl) a WNBA-ben is szerepelt, de megjárta Izraelt is
Getty Images
Simone Edwards (elöl) a WNBA-ben is szerepelt, de megjárta Izraelt is
Simone Edwards (elöl) a WNBA-ben is szerepelt, de megjárta Izraelt is
Simone Edwards (elöl) a WNBA-ben is szerepelt, de megjárta Izraelt is
Getty Images
Simone Edwards (elöl) a WNBA-ben is szerepelt, de megjárta Izraelt is

A 193 centis és 74 kilós Simone Edwards december 30-án érkezett meg hazánkba, azóta már túl van néhány csapatedzésen. Azaz: van már pécsi tapasztalata.

– Nem küzd még az időeltolódás okozta álmatlansággal, a jet laggel?
– Nem a csudát... – mondta a center. – Szerencséje van, éppen bekapcsoltam a telefonom, mert amúgy, ha nincs edzés, folyton aludni próbálok. A hűvös, kellemetlen időjárás sincs ínyemre, de hát mutasson nekem egy jamaicait, aki imádja az európai telet!

Otthon van a palánk alatt

Bujdosó Nóra, a mecsekiek ifjú csillaga kellemes benyomást szerzett Edwardsról: „Két edzés alapján kiderült róla, hogy meg tudja fogni centerben a labdát, és a mozdulatai is arról árulkodnak, hogy otthonosan érzi magát a palánk alatt. Ezzel már felülmúlja Whittle-t, akin sajnos az is látszott, hogy nem érzi jól magát nálunk. Márpedig a nem akarásnak rendszerint nyögés a vége…”
– Mit tudott a pécsiekről, ha már ide szerződött?
– Nem sokat, hiszen azok az európai csapatok, amelyekben szerepeltem, nem kerültek össze velük a kupaküzdelmekben. Viszont roppant kellemes meglepetés ért az első edzésen.

– Nocsak… Talán virágcsokorral köszöntötték?
– Azzal nem, de régi barátnőm, Amra Dapo borult a nyakamba. Vele a Maccabi Rab’anana csapatában játszottam együtt egy évig Izraelben, Vickie Johnsont pedig, aki kedden tért vissza az Egyesült Államokból, ugyancsak Izraelből, valamint a WNBA-ből ismerem jól. Tehát szinte hazaérkeztem Pécsre, nem hiszem, hogy gondot okozna a beilleszkedés.

– Legutóbbi információnk szerint a 2005–2006-os idényben a spanyol Halcón Avenida csapatában játszott. Nyár óta kosarazott egyáltalán?
– Persze hogy kosaraztam: a jamaicai válogatottal három nemzetközi tornán is szerepeltem. Kimondhatatlanul büszke vagyok arra, hogy hazánk történetében először túljutottunk az első olimpiai selejtezőn, és bekerültünk az úgynevezett Tournament of the Americas mezőnyébe. Ezt a tornát Chilében rendezik majd, és bár az Egyesült Államokkal és Brazíliával szemben nincs esélyünk a sikerre, azért már ez is óriási teljesítmény. Augusztus óta egyéni kondiedzésekkel és rengeteg szobakerékpározással igyekeztem karbantartani magam, egy floridai főiskolai csapat edzésein játszottam, merthogy Miami a lakóhelyem.

– Mit szól a Pécs együtteséhez?
– Nézze, ha egy csapatnak van jó irányítója, és ügyesek a bedobói – márpedig a Pécs mindkét szempontból rendben van –, ott nagy baj nem lehet.
Legfrissebb hírek

„Tudom, hol a helyem” – a 18 éves Lukácsi Gábor is a kosárlabda-válogatottal készül

Kosárlabda
7 perce

Ronaldinho is beszáll?! A fennmaradásért harcol a francia kosárbajnok

Kosárlabda
12 perce

Honfitársa pótolja Cucurellát a Chelsea-nél; az Inter ajánlatott tett a Tottenhamnek – szerdai transzferhíradó

Minden más foci
25 perce

Madridból erősített világbajnok védővel a Roma – hivatalos

Olasz labdarúgás
40 perce

Máris kupagyőztes lehet Varga Barnabás és Vitális Milán

Légiósok
57 perce

Strandröplabda Eb: „Arra törekedtek, hogy minimális erőbefektetéssel jussanak túl rajtunk – nem jött össze”

Röplabda
1 órája

Arne Slot elárulta, nem lesz holland szövetségi kapitány

Minden más foci
1 órája

Ronald Araújo stabilabbá teheti a Liverpool FC védelmét – ha egészséges

Angol labdarúgás
1 órája