Átmeneti évet zárt a magyar tenisz 2006-ban, kiugró eredmények és látványos kudarcok nélkül. Valószínűleg áll még előttünk egy-két hasonló esztendő, az utánpótlás terén azonban már látható a fejlődés.
Czagány Balázs
Kiss Sebônek idô kell még, mire kész játékos lesz, de ô is jó úton halad
Czagány Balázs
Kiss Sebônek idô kell még, mire kész játékos lesz, de ô is jó úton halad
Mielőtt azonban visszatekintenénk az elmúlt hónapokra, emlékezzünk meg Körmöczy Zsuzsáról. Roland Garros-bajnoknőnk szeptemberben, 82 esztendős korában hunyt el.
A férfiszakágban az egyéni versenyeken nem termett sok babér a magyaroknak. Néhány future-tornát ugyan nyertek, de legjobbunk, Bardóczky Kornél is 143 helyet esett vissza a világranglistán, és az 548. pozícióban zárta az évet. A többiek pedig csak utána jönnek…
A Davis-kupa-válogatott teljesítménye azért javít valamit a nem túl rózsás összképen: az euro-afrikai zóna II. csoportjában parádés teljesítménnyel győzte le Bulgáriát Baranyi Szabolcs csapata, amely a szintén nálunk magasabban jegyzett grúzok ellen a feljutás kapujában bukott el végül drámai csatában. A hölgyeknél éppen fordítottan alakult az év: a Fed-kupában – tartalékos összeállításban – egy győzelem mellett kétszer kikapott a válogatott, de egyéniben azért született néhány jó eredmény. Az év első két hónapjában ezeket elsősorban Czink Melinda szállította, aki két WTA-versenyen a nyolc, egyszer pedig a legjobb négy közé jutott, és megszilárdította a helyét az első százban a világranglistán. Emellett ott volt mind a négy Grand Slam-torna főtábláján (Párizsban és Wimbledonban ment is egy kört), és legyőzte az év során például Daniela Hantuchovát.
Szávay Ágnes számára ellenben pocsékul sikerült az esztendő: a Vasas reménysége 2006 nagy részében makacs betegségével küzdött, és a legjobb háromszázból is kicsúszott a világranglistán, igaz, az őszi hónapokban, immár gyógyultan vissza tudott kapaszkodni valamennyire. Nagy Kyra és Gubacsi Zsófia challengertornákon ért el néhány sikert, de ők sem kerültek be az első százba.
Az utánpótlás terén azért történt előrelépés, nem is akármilyen. A Nemzeti Utánpótlás-nevelési Intézet Csillagprogramjával hat teniszező felkészülését segíti hatékonyan, a további programokból kapott források pedig megteremtették az alapját a tehetségek kiválasztását és gondozását szolgáló rendszernek, amelynek már az első eredményei is megmutatkoztak, hiszen a tizennégy év alatti fiúk nyolcadikok lettek a világbajnokságon, és a fiatal generáció képviselői már szép sikereket érnek el Európa korosztályos tornáin. A jövő elkezdődött. ---- A ---- &