Sok ilyen csata kellene

SZIRMAI GYÖRGYSZIRMAI GYÖRGY
2006.12.12. 00:26
A spanyolországi 12 gólos vereség (21–33) után kevesen hittek abban, hogy a Dunaferr csapatának van esélye a nyolc közé jutásra az EHF-kupában. A csapat ezzel együtt megpróbálkozott a lehetetlennel, s csaknem sikerrel járt, hisz 35–25-re megnyerte a viszszavágót.
Imre Vilmos edzô elégedett lehet, hiszen több játékosa is sokat fejlôdött
A CAI BM Aragónnak nagy céljai vannak, a zaragozai együttes szeretne néhány éven belül a kontinens közvetlen elitjéhez tartozni, s az oda vezető úton fontos állomás a siker az EHF-kupában. A spanyolok a hazai 33–21 után már a negyeddöntőben érezték magukat, a visszavágó 40. percében pedig talán már edzőjük, Veroljub Kosovac is a leendő ellenfeleket vette lajtsromba, hiszen a Dunaferr mindössze egy gólt dolgozott le tetemes hátrányából (21–20). Ekkor azonban magasabb fokozatba kapcsolt a fiatal újvárosi együttes, s a káprázatos hajrá utolsó perceiben egyre nagyobb gondjai voltak a vendégeknek. A Dunaferr végül kiesett, de a csapat bizonyította, hogy kisiklás volt a 12 gólos vereseség.

„Mindkét hazai kupamérkőzésünket, a Madeira ellenit, s a mostanit is nagy magabiztossággal nyertük meg, amit értékelni kell – mondta Imre Vilmos vezetőedző. – Kiderült, hogy a legfontosabb célunk az idegenbeli stabil játék elérése. Nemzetközi rutinra van szükségünk, ennek hiánya még mindig érződik a csapaton. Látni kell ugyanakkor, hogy több játékosunk rövid idő alatt sokat fejlődött. Az ilyen mérkőzésekből kellene sokkal többet játszani ahhoz, hogy előrébb juthassunk. Sajnáljuk, hogy tavaszszal nem folytathatjuk, szépen haltunk meg, egy európai sztárcsapat ellen bizonyította valós tudását a csapat. Ezzel letettük a névjegyünket Európában.”