Most a győztes sem ünnepelt

BORBOLA BENCE, PAJOR-GYULAI LÁSZLÓBORBOLA BENCE, PAJOR-GYULAI LÁSZLÓ
2006.11.18. 02:24
Nem rágták tövig a körmüket a szurkolók: izgalmakat ugyanis nem hozott a Vasas–Paks mérkőzés. A hazai drukkerek azonban bánatosan indultak haza: a korábbi angyalföldi labdarúgó, a ma már a Paksot szolgáló Zováth János fejes gólja eldöntötte a meccset.
Lázok János (jobbra) ezt a fejpárbajt megnyerte, a roppant gyöngén futballozó Vasas azonban nem bírt a Pakssal

Az előjelek alapján magas színvonalú meccsre nem lehetett számítani, ám arra igen, hogy a két csapat mindent megtesz majd a három pontért. A Vasas az utóbbi hetek hullámzó teljesítménye után amolyan görcsoldó győzelemre készült, míg a Paks már korábban is bebizonyította, hogy nem csupán hazai pályán veszélyes.
Nos, a Mészöly Géza edzette angyalföldiek hiába kezdték remekül a bajnokságot, az utóbbi meccseken a játékosok megmosolyogtató hibákat elkövetve futballoztak, legutóbb például Pécsett nyújtottak szinte elfogadhatatlan teljesítményt. S ha már a Pécs… A PMFC a paksiaknak is csak a rémálmaiban jöhet elő, Keszei Ferenc együttese ugyanis a Vasas előtt éppen a Paksot verte meg.

A kezdőrúgást egy szurkolói megjegyzés kísérte: „Ha ma gólt láthatunk, akkor az itt már gólzápor lesz.”

Nagy igazság volt ez, hiszen a Vasasnál manapság a legnagyobb hiány csatárból van, még akkor is, ha Lázok János az előzetes tervekkel ellentétben mégis vállalta a játékot.

De hol volt az az egy gól?

Az első negyvenöt percről nehéz lenne bármi pozitívumot is mondani, hiszen úgy telt el, hogy a kapusoknak egyetlenegyszer sem kellett elvetődniük. Még a legnagyobb jóindulattal is nehéz lenne a játékosokat dicsérni, és habár a mezőnyben megpróbáltak pontosan passzolgatni, ritka pillanat volt az, amikor ez ötször egymás után sikerült is. A Vasas futballistái közül többen is túlságosan a biztonságos játékot választották, ahelyett, hogy egyszer-egyszer megpróbáltak volna cselezni, inkább hátat fordítottak a kapunak, és visszafelé passzolták a labdát.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Ne szépítsük, unalmas volt a mérkőzés, és még a paksi tizenkét tagú B-közép által be-be indított légiriadós szerkezet sem volt elég hangos ahhoz, hogy a játékosok felébredjenek. Úgy láttuk, hogy néhány futballistánál még a szomszédos edzőterem üvegfala mögötti futópadon kocogó hölgy is több kilométert tett meg negyvenöt perc alatt.

Fordulást követően is egykedvűen szotyolázgattak a szurkolók, felpattaniuk maximum akkor kellett, amikor az előttük ülő hátáról lesöpörték az oda-odaköpködött héjakat. A csapatok továbbra sem tudtak ritmust váltani, a második félidőre hiába kezdett hűvösre váltani az időjárás, a futballisták csak nem csipkedték magukat. A vendégek bátrabb futballjának első jele az volt, amikor a 67. percben Buzás Attila a kapufára tekert egy labdát, a második pedig az, amikor néhány perccel később a korábbi Vasas-futballista, Zováth János Németh Gábor kapujába fejelt. Az addig látottak alapján nem volt nehéz megjósolni, hogy ez a gól győzelmet érhet a Paksnak, hiszen a Vasas az azt megelőző hetvennégy percben mindössze egyszer találta el a paksiak kapuját.

A Paks egy hajszállal többet tett a győzelemért, ám ez a mostani ritkán látható rossz mérkőzés volt. ---- 28. perc: Lázok jobbról, az oldalvonal közeléből ívelt a kapu elé, egy védő fejéről magasan felfelé szállt a labda, majd amikor lehullott, Bali az ötös sarkáról, estében méterekkel a léc fölé lőtt. Közepes színvonalú mérkőzésen ez az idézőjeles lövés nem érdemelne említést, de ez a meccs még közepes színvonalú sem volt...
41. perc: Kiss Tamás lépett ki a jobbösszekötő helyén, átemelte a labdát a kilépő Kovács Attilán, ám Unierzyski a gólvonal előtt menteni tudott.
53. perc: Kiss Tamás két csel után, 14 méterről célozta meg a bal alsó sarkot, Németh Gábor azonban szögletre ütötte a labdát.
67. perc: Buzás balról, az oldalvonal és a tizenhatos közötti területről szabadrúgásból kanyarította be a labdát, amely elsuhant a játékosok között, és a jobb kapufáról perdült ki.
74. perc: Barics futott el a bal oldalon, jól adott középre, és a nagyszerűen érkező Zováth hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt.
0–1 ---- A hazai kapuban Németh Gábornak nem sok dolga akadt, a gólról nem tehetett. A védők a feladatukat ellátták, Tóth András azonban feltűnően pontatlanul futballozott. A középpályások semmilyen színt nem tudtak a játékba vinni, lényegében egymást múlták alul, teljesítményük szót sem érdemel. A paksi kapusnak, Kovács Attilának is volt már nehezebb mérkőzése. A védőknek nem volt nehéz dolguk, a mezőny legjobbja címet a középpályás Zováth János azzal érdemelte ki, hogy sok labdát szerzett, és győztes gólt fejelt. A középpályán Kiss Tamásnak volt egy-két jó megvillanása.