Az NSO ajánlja:
Az NSO ajánlja:
„Attila Filkor! Ki ez, ilyen névvel?! Valami számítógépes játék figurája, birkózósztár vagy képregényhős?” – olvasható az Olaszországban megalakult „Attila Filkor fan club” egyik internetes hozzászólásában. A bejegyzés szerzőjének egyik fórumozó társa rögtön részletes választ ad a nem éppen szakmai kérdésre: „Az első vele kapcsolatos hírek biztatóak: az U19-es válogatott kapitánya volt, már 18 évesen behívták a felnőttek közé, vagyis a magyar labdarúgás egy újabb nagy ígérete. Amikor azt olvastam, hogy támadó középpályásként és csatárként játszik, rögtön Nyers Istvánra gondoltam, aki maga is többé-kevésbé magyar volt.”
A hozzászólást pontosítva: az Interben 1948 és 1954 között 133 gólt szerző, 2005-ben elhunyt legendás futballista – habár a fél világot bejárta – teljes mértékben magyar volt. A fenti idézetek ugyanakkor jelzik, hogy Filkor Attila nevével már azok is barátkoznak, akik számára eddig Puskás Ferencnél kezdődött és Nyers Istvánnál véget is ért a magyar labdarúgó-kultúra.
Ami azonban a drukkerek spontán és nemegyszer kissé durva megnyilvánulásainál is többet árul el Filkor Attila olaszországi megítéléséről, az a szakértők véleménye. A La Gazzetta dello Sport című, milánói székhelyű sportnapilap egyik hét végi számában terjedelmes anyagot szentel az Inter utánpótlásának és az ott érlelődő legnagyobb tehetségeknek. Giuseppe Baresi, az egykori Milan-játékos, Franco Baresi bátyja, aki korábban maga is az Inter labdarúgója volt, jelenleg a „kék-feketék” utánpótlás-koordinátora is szívesen állt az újság rendelkezésére. Öt ígéretes tehetségről külön is beszélt, köztük volt Filkor Attila is.
„Magyar játékos, aki az idén érkezett az Interbe, és remekek az adottságai, akár technikai, akár gazdasági szempontból nézzük – értékelt Giuseppe Baresi. – Tulajdonságai alapján Oliver Dacourt-hoz lehet hasonlítani: támadó szellemű középpályás, aki nagyszerűen lát a pályán, és kitűnő rúgótechnikájú. Gyorsan beépítettük a Primavera együttesbe, noha van még két év előnye, hiszen 1988-as születésű, míg a legidősebbek ebben a korosztályban 1986-osok. A Messina ellen mutatkozott be, és időközben megkapta első válogatott behívóját is.”
Baresi mellett Pierluigi Casiraghi, a korábban Obafemi Martinst is felfedező menedzser is beszélt az ifjú magyar csillagról: „Rendkívül elégedettek vagyunk Filkorral, aki mostanában robbant be, és máris meghívták a magyar válogatottba. A játékost az UEFA paramétereinek megfelelően, két-háromszázezer euróért (52-78 millió forint – a szerk.) vásároltuk meg.”
Ez utóbbi megjegyzésnek a jelentőségét magyarázza a már említett Obafemi Martins története: őt is potom pénzért vásárolták, és évekkel később 16 millió euróért (4.1 milliárd forint) adták tovább.