A WTA-vb első napján váratlan vereséget szenvedett a világelső Amélie Mauresmo, az orosz Jelena Gyementyjeva pedig rettenetes szervái miatt kapott ki.
Reuters
Nadja Petrova a világelsô legyôzésével nagy lépést tett az elôdöntôbe jutás felé
Reuters
Nadja Petrova a világelsô legyôzésével nagy lépést tett az elôdöntôbe jutás felé
Még el sem kezdődött az évadzáró WTA-világbajnokság, egy-két játékos máris talált magának okot az idegeskedésre. Jelena Gyementyjevának például a labdaszedőkkel akadt gondja, a madridi verseny szervezői ugyanis úgy döntöttek, a szokásos gyerekhad helyett jó kiállású férfi modellek kapkodják majd a labdát. (Erre egyébként az vitte rá a spanyolokat, hogy sok támadás érte őket, amiért az október közepén rendezett férfi mesterversenyen csinos hölgyeket állítottak csatasorba. Most a gyengébbik nemnek akartak kedvezni, közepes sikerrel.)
„Bennünket bámulnak, ahelyett, hogy a dolgukat végeznék. Szerintem még nem tudják, milyen nehéz munkájuk van” – zsörtölődött az orosz szőkeség. Ellenfelei azonban nem osztották aggodalmait. „Furcsa lesz, de Marija Sarapova már látta őket, és azt mondja, jól néznek ki. Kíváncsi vagyok” – árulta el a belga Kim Clijsters, honfitársa, Justine Henin-Hardenne pedig azt is elmondta, a férje figyelmeztette, hogy tisztességesen viselkedjen a szépfiúk közelében. „Sajnos csak nézhetem őket, de hát ilyen a házasélet” – mosolygott Henin. A svájci Martina Hingis ellenben örül, hogy visszavághat barátjának, a cseh Radek Stepáneknek. „Radek is megbámulta a lányokat, amikor itt játszott októberben, úgyhogy most én jövök” – tréfálkozott.
A címvédő, egyelőre még világranglista-vezető Amélie Mauresmo, illetve Nadja Petrova ellenben csak néhány másodpercig foglalkozott a modellekkel, akik vonakodtak labdát adni a világbajnokság első meccsének első szervájához készülődő orosznak. Ahogyan a labdaszedők, Mauresmo is lassan, figyelmetlenül kezdett, és mire felocsúdott, Petrova 3:0-ra vezetett. A francia hölgynek már saját adogatásaival is súlyos gondjai voltak (vállsérülése után még nem találta meg szervája ritmusát), ráadásul Petrova agresszíven, keményen játszott, gyakran ment fel a hálóhoz, és nem hagyta lélegzethez jutni az ennél talán könnyebb meccsre készülő franciát. Mauresmo küszködött, de egy újabb brék után 6:2-re elveszítette az első szettet, és a másodikban is igen hamar került 5:1-es hátrányba. A világelső (akinek minimum nyernie kellene Madridban, hogy az élen maradjon) négy meccslabdát még hárított, de ezzel is csak késleltetni tudta a bukását. Ha nem javul fel nagyon hamar, a Sárga csoport másik két tagja, a lapzártánk után összecsapó Hingis és Henin ellen sem lesz esélye.
A második mérkőzés (amely egyébként az egész torna labdaszedő-szemnek legkedvesebb párosítása volt) is az elsőhöz hasonlóan kezdődött: ezúttal az egyébként sem kimondottan ijesztő adogatásairól híres Gyementyjeva vesztette el az első két játékát még magához képest is gyengén szerválva. Az alapvonalon azonban a tőle megszokott módon fáradhatatlanul dolgozott és többé-kevésbé pontosan is ütött, így Sarapovának, aki vitán felül a jobb, teljesebb játékos a két szőke orosz közül, azért nem volt könnyű dolga. Az első szettet ezzel együtt simán hozta 6:1-re az US Open győztese, és a másodikban is brékelőnybe (azaz gyakorlatilag nyert helyzetbe) kerülhetett volna 2:1 után, ha Gyementyjeva hősiesen küzdve nem kaparja össze végül saját maratoni, többek között két ászt, három kettős hibát és vagy féltucatnyi bréklabdát is hozó adogatójátékát. A következő három szerváját ugyan már elbukta, de a többször is könynyű ütéseket rontó Sarapova is ugyanígy botlott, így legalább kissé szorosnak tűnő második játszma után dőlt el a találkozó sorsa. Sarapova, ha nem is tökéletesen, de legalább magabiztosan teniszezett, míg Gyementyjevának a következő két meccsén sincs esélye, ha ismét 15 kettős hibát üt. Pedig pontosabb adogatójátékkal a második szettet mindenképpen megnyerhette volna.