Az üldözők csatája lesz

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
Vágólapra másolva!
2006.11.06. 01:19
Címkék
Hétfőtől két héten át Moszkvára figyel a sakkvilág. Az orosz fővárosban rendezik ugyanis azt a két versenyt, amellyel az egykori lett világbajnokra, Mihail Talra emlékeznek.
Lékó Péter rangos mezônyben méreti majd meg magát Moszkvában
Lékó Péter rangos mezônyben méreti majd meg magát Moszkvában
Czagány Balázs
Lékó Péter rangos mezônyben méreti majd meg magát Moszkvában
Lékó Péter rangos mezônyben méreti majd meg magát Moszkvában
Lékó Péter rangos mezônyben méreti majd meg magát Moszkvában
Czagány Balázs
Lékó Péter rangos mezônyben méreti majd meg magát Moszkvában

Az első és a második (villám)tornán is láthatunk magyarokat Moszkvában, méghozzá a legjobbakat. Az előbbin Lékó Péter is elindul, aki nagyon kemény felkészülés után ül ismét asztalhoz. Remélhetőleg ezúttal elkerüli az utolsó fordulós átok, vagyis hozza majd a megfelelő eredményt a fináléban. Legutóbb a dortmundi viadalon szinte végig az élen állt, de a végén kikapott az orosz Vlagyimir Kramnyiktól, és ez az első helyébe került. Viszont feltétlenül meg kell említeni, hogy akkor hárommal növelni tudta értékszámát, azaz pozitív mérleggel zárt.

Kik a mostani ellenfelek? Nos, bár a Nemzetközi Sakkszövetség ranglistáját vezető hármas (a bolgár Veszelin Topalov, az indiai Viswanathan Anand és Kramnyik) nem játszik, a mezőny így is rangosnak mondható. Lékó Péter mellett az orosz Pjotr Szvidler és Alekszandr Morozevics, az örmény Levon Aronjan és az egy hete Hollandiában tornát nyerő azeri Sahrijar Mamedjarov is eséllyel pályázik a végső sikerre.

Ami pedig a villámtornát illeti: magyar részről Polgár Judit indul, aki hollandiai szereplésének köszönhetően – holtversenyes első hely Mamedjarovval, plusz 17 Élő-pont –, rendkívül jó formában várja a megméretést. A mezőny összetétele még nem teljesen ismert, de az biztosnak látszik, hogy Polgár mellett indul a műfaj legjobbjaként számon tartott Anand is.

MIHAIL TAL-EMLÉKVERSENY, MOSZKVA
Átlagértékszám: 2727, XX. kategória. Résztvevők és elvárásaik: Szvidler (orosz, 2750) 4.8 pont, Morozevics (orosz, 2747) 4.8, Aronjan (örmény, 2741) 4.7, Lékó Péter (magyar, 2741) 4.7, Gelfand (izraeli, 2733) 4.6, Mamedjarov (azeri, 2728) 4.5, Shirov (spanyol, 2720) 4.4, Griscsuk (orosz, 2710) 4.3, Ponomarjov (ukrán, 2703) 4.2, Carlsen (norvég, 2698) 4.1
Legfrissebb hírek

Chivut nevezték ki az Inter új vezetőedzőjének – hivatalos

Olasz labdarúgás
7 perce

Gálfi Dalma nem jutott főtáblára s'Hertogenboschban

Tenisz
50 perce

Videó: meglátogatta a Lindbergh-kiállítást a női vízilabda-válogatott

Vízilabda
1 órája

Fernando Santos jól emlékszik Gera Zoltán korai góljára

Magyar válogatott
1 órája

Autós hegyi Eb: Nagy Norbert a harmadik lett a trentói futamon

Egyéb autó-motor
1 órája

Kovács Zoltán távozott Újpestről, a DVTK sportigazgatója lett – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Megvan az egyezség, a City és a Lyon megállapodott Cherki átigazolásáról

Angol labdarúgás
2 órája

28 évesen visszavonul Bartók Donát

Kézilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik