Bátran kísérletezhettünk

2006.11.05. 01:25
Címkék
Csak külsőségeiben emlékeztetett a mérkőzés kezdete a csütörtöki kassai találkozóra, vagyis a két csapat játékosai most is a nézők közé dobták a magyar–szlovák kézilabdás barátságot hirdető pólót. A mieink ezúttal nem vettek villámrajtot, sőt alaposan „beragadtak” a rajtnál, így a 13. percig rendre vendégelőnyt mutatott a telt házas tiszaújvárosi csarnok eredményjelzője.
Kirsner Erikát idônként csak nagyon kemény védekezéssel tudták megállítani a szlovák játékosok
Kirsner Erikát idônként csak nagyon kemény védekezéssel tudták megállítani a szlovák játékosok
Mickolczi Attila
Kirsner Erikát idônként csak nagyon kemény védekezéssel tudták megállítani a szlovák játékosok
Kirsner Erikát idônként csak nagyon kemény védekezéssel tudták megállítani a szlovák játékosok
Kirsner Erikát idônként csak nagyon kemény védekezéssel tudták megállítani a szlovák játékosok
Mickolczi Attila
Kirsner Erikát idônként csak nagyon kemény védekezéssel tudták megállítani a szlovák játékosok

Az első negyedórában hiányzott a jó kapusteljesítmény hazai oldalról, támadásban is elég bizonytalannak tűntek Ferling Bernadették, de ahogy Pálinger Katalin egyre gyakrabban találkozott a labdával, átvette a vezetést, majd növelte előnyét világbajnoki bronzérmes csapatunk. Innentől kezdve már a magyar kapitány bátrabban küldte be a kispadon ülőket, gondolva a közelgő kontinensbajnokság kerethirdetésére. A második félidő a győri szélsők, azaz Kovacsicz Mónika és Vérten Orsolya góljaival kezdődött, majd a ferencvárosi Szucsánszki Zita ért el örökre emlékezetes találatot: megszerezte első válogatottbeli gólját. A másik oldalon a zsinórban öt gólt szerző Martina Halasová kapta el a fonalat, olyannyira, hogy még a hazai győzelem is veszélybe került. A végére a belső posztokra visszaálltak a magyar kezdő emberek, így megszületett a győzelem, de Eb-mércével mérve ennek a teljesítménynek javulnia kell a felkészülési időszak hátralévő idejében, hogy hagyományaihoz méltóan szerepeljen nemzeti csapatunk Svédországban.

Mestermérleg
Németh András, a magyarok kapitánya: - Próbáltuk elosztani a játékidőt, hogy az Európa-bajnokság kerethirdetése előtt mindenki bizonyíthasson. Ez most több kapott gólunkba került, de legalább okosabbak lettünk.
TomÁs Kutka, a szlovákok kapitánya: - Úgy gondolom, közönségszórakoztató mérkőzést vívtunk, egyúttal méltó partnerei voltunk a magyaroknak. A hazaiak játékosain érződött, hogy több magas hőfokú mérkőzésen edződnek, de foghíjas keretünk helytállt. Elégedett vagyok a látottakkal.

Legfrissebb hírek

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
5 perce

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
19 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
25 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
31 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
49 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
55 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik