Végre pénzhez jutottak a Ferencváros játékosai

2006.10.14. 02:06
Címkék
Újra hazai pályán játszik a Fradi, de a Jászberény elleni mérkőzés elsikkad két anyagi természetű ügy mellett: egyrészt a játékosok fejenként 150 ezer forintos juttatást kaptak, másfelől viszont Gellei Imre vezetőedző még mindig a hétközi, 25 millió forintos fegyelmi bünetetés miatt kesereg.

Gellei Imre edző és a Ferencváros futballistái hol elérzékenyülnek, hol pedig jogosan mondják a magukét. Érthető. A Fradi-turné állomásai olyan felejthetetlen pillanatokat adnak a számukra, amelyekről talán úgy mesélnek majd évek, évtizedek múltán, mintha mondjuk BL-csoportmeccset játszottak volna. Szerdán Tapolcán járt a csapat, s több mint kétezren olyan szeretettel fogadták, hogy azt nehéz szavakba foglalni.

Gellei Imre megálljt parancsolna a Fradit büntetô fegyelmi bizottságnak
Gellei Imre megálljt parancsolna a Fradit büntetô fegyelmi bizottságnak
Mirkó István
Gellei Imre megálljt parancsolna a Fradit büntetô fegyelmi bizottságnak
Gellei Imre ugyanakkor mégsem lehet felhőtlenül boldog egy ilyen kirándulás után sem, hiszen hiába a rajongói szeretet, hiába a Fradi-tábor kiállása, a klub anyagi helyzete még most is katasztrofális, ráadásul itt van a hétközi büntetés. A 25 millió forintos bírság, no meg a júliusig szóló eltiltás a nemzetközi meccsekről.

„Hihetetlen erőt ad számunkra az emberek szeretete – mondta a vezetőedző. – Tapolcán fél órán át adtuk az autogramokat, a szünet után alig akarták engedni a nézők, hogy folytatódjon a játék, úgy vettek körbe bennünket. Éppen ez az, ami miatt most kétségbe vagyok esve. Hogy ezt a bizonyos Fradi-turnét szeretnénk kiterjeszteni az országhatáron kívülre is, elmennénk Kárpátaljára, a Vajdaságba, ám ez a fegyelmi döntés megakadályozza ezt. Nem szeretek nagy szavakat használni, de úgy érzem, a labdarúgó-szövetség vezetői úgy viselkednek, mint az a buta szülő, aki a legkedvesebb gyermekét tapossa el...”

Gellei Imre hozzátette: Dámosy Zsolt klubelnök mindent elkövet, hogy stabilizálja az FTC helyzetét, a napokban a játékosok és a szakmai stáb tagjai fejenként 150 ezer forintot vehettek át az elmaradt fizetések pótlására.

A Jászberény elleni mérkőzésre a bérletek nem érvényesek, ugyanakkor a VIP-belépőkkel továbbra is térítésmentesen lehet bejutni a stadionba. ---- A ---- A
Legfrissebb hírek

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2 perce

Csongvai Áron szurkol Kristoffer Nordfeldtnek

Foci vb 2026
14 perce

A lehetséges párharcok az egyenes kieséses szakaszban

Foci vb 2026
39 perce

Maronka Zsombor: Mindenki a legjobb formájában érkezett

Kosárlabda
46 perce

Amerikai pite: Vinícius Júnior képes vb-címig cipelni Brazíliát? – vb-kibeszélő, 14. nap

Foci vb 2026
58 perce

Vb 2026: hivatalosan 13, „valójában” már 27 válogatott továbbjutott – mutatjuk a lehetséges párharcokat

Foci vb 2026
59 perce

Kilenc játékvezető egyszer sem vezetett a csoportkörben

Foci vb 2026
1 órája

Gruber Zsombor: Mindenki bizonyítani szeretne most Borbély Balázsnak

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik