Ismét megbüntette az MLSZ az NB II-be száműzött Ferencvárost: a fegyelmi bizottság keddi határozat, szerint a klubnak 25 millió forintot kell befizetnie a szövetség kasszájába, valamint 2007. június 30-áig nem játszhat nemzetközi mérkőzéseket a csapat, mert a klub, sérelmezve visszaminősítését, polgári bíróságon kereste igazát.

Kisteleki István elnök és az általa vezetett MLSZ csak nem tud kiegyezni a Fradival

Kisteleki István elnök és az általa vezetett MLSZ csak nem tud kiegyezni a Fradival
Újabb súlyos büntetést mért a Ferencvárosra a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága. A testület huszonötmillió forint befizetésére kötelezte a klubot, és 2007. június 30-áig eltiltotta a nemzetközi mérkőzésektől. Az internetes hozzászólások és a szerkesztőségünkbe érkező üzenetek azt jelzik, hogy az MLSZ-döntések miatt egyre nagyobb a felháborodás. A harag azonban egyszersmind összekovácsolja a Fradi-rajongókat: a klub új elnökségének kezdeményezésére ismét az összefogás napja lesz az aktuális bajnoki (szombaton 18 órakor a Jászberénnyel játszik majd az FTC az Üllői úton).
Az NSO ajánlja:
Egészen tegnapig...
Helmeczy László, az MLSZ alelnöke egészen furcsa módon értesült a keddi fegyelmi tárgyalás végeredményéről.
„Autóban ültem, amikor megcsörrent a telefonom – mondta Helmeczy László, amikor arra kértük, hogy jogi ügyekben járatos sportvezetőként kommentálja a Fradi-büntetést. – Egy ismeretlen volt a vonalban, és mindenhova elküldött. Ebből sejtettem, hogy történhetett valami, felhívtam hát a szövetséget, hogy megszületett-e a határozat. Akkor tudtam meg, hogy mi az elsőfokú döntés.”
Helmeczy László az ítélettel kapcsolatban is kifejtette véleményét.
Ferencvárosi hatos
Hét közben edzőmeccset játszott a Fradi, Gellei Imre együttese fölényes győzelmet aratott Tapolcán.
TAPOLCAI HONVÉD IAC - FERENCVÁROS 0–6 (0–5)
Tapolca, 2000 néző. V: Solymosi
FERENCVÁROS, 1. félidő: Szabó K. – Bognár Zs., Dragóner, Tímár, Balog Z. – Bartha, Lipcsei, Lazics, Deme, – Jovánczai, Tököli. 2. félidő: Komora – Nagy J., Ferencz, Csurka, Megyesi – Fitos, Csepregi, Brettschneider, Szalai T. – Zsivoczky, Horváth D.
G: Jovánczai (2), Tököli, Bartha, Dragóner, Brettschneider (11-esből)
TAPOLCAI HONVÉD IAC - FERENCVÁROS 0–6 (0–5)
Tapolca, 2000 néző. V: Solymosi
FERENCVÁROS, 1. félidő: Szabó K. – Bognár Zs., Dragóner, Tímár, Balog Z. – Bartha, Lipcsei, Lazics, Deme, – Jovánczai, Tököli. 2. félidő: Komora – Nagy J., Ferencz, Csurka, Megyesi – Fitos, Csepregi, Brettschneider, Szalai T. – Zsivoczky, Horváth D.
G: Jovánczai (2), Tököli, Bartha, Dragóner, Brettschneider (11-esből)
Petró László, a Ferencváros jogásza szűkszavúan fogalmazott az ügy kapcsán, csupán annyit mondott, ők ebben a helyzetben nem tehetnek mást, minthogy fellebbeznek az MLSZ fellebbviteli bizottságánál. Az ügyvéd azt is kilátásba helyezte, ha kell, a klub minden jogorvoslati lehetőséget igénybe vesz, hogy bebizonyítsa: nem követett el fegyelmi vétséget.
Az ügy tehát egyre csak húzódik.
Szavazás
Legfrissebb hírek

Folytatjuk!
Foci vb 2026
57 perce
Ezek is érdekelhetik



