BAJNOKOK LIGÁJA 2006–2007
BAJNOKOK LIGÁJA 2005–2006
A BEK (BL) döntői
Futball-lexikon
Fórum:
Az új szezonra megújuló Real Madrid első látványos meccsét játszotta kedden, bár ebben nagy segítségére volt a Dinamo katasztrofális helyzetkihasználása. A Real Madrid a Lyon elleni kínos BL-vereség (0–2) után nem csak a Bajnokok Ligájában való továbbjutásért, hanem a csapat morális egységének megtartásáért is játszott kedd este a Dinamo Kijev ellen. Az ukrán együttes Spanyolországban eddig csak egyszer tudott győzni, s itt volt az alkalom, hogy javítson a rossz statisztikáján. A Dinamo azonban rontott az eredménysorán, és a Santiago Bernabéu Stadionban örömünneppel ajándékozta meg a Real-szurkolókat. Az ajándék a vendégek esetében jó szó, mivel sokszor passzolták előzékenyen a labdát a Real játékosainak, elősegítve ezzel, hogy megnyugodjanak a kedélyek Madridban, és a kritikusok néhány napra leszálljanak a csapatról.

Raúl (fehérben), az ôsmadridi harmincévesen talán újra magára talál, és a Kijevnek lôtt góljait újabbak követik

Raúl (fehérben), az ôsmadridi harmincévesen talán újra magára talál, és a Kijevnek lôtt góljait újabbak követik
A kedd esti kezdőben helyet kapott Alvaro Mejía is, aki nem élt a lehetőséggel a jobb szélen, pedig sem Míchel Salgado, sem Cicinho – a brazil csak márciusban térhet vissza – nem akadályozhatná meg, hogy most bebetonozza magát a csapatba. Továbbra sem érthető, Fabio Capello miért hagyja a kispadon porosodni Robinhót, és miért számít a folyamatosan harmatgyengén teljesítő Emersonra. Lehet, ha Robinho játszott volna korábban a keze alatt a Juventusban és nem Emerson, akkor most a pehelysúlyú támadó szerepelne állandóan. Fabio Cannavaro helye is megkérdőjelezhető, hiszen a világbajnok olasz védő bemutatkozása óta hibát hibára halmoz.
A Madrid ezúttal csak a bal oldalon működött, ahol José Antonio Reyes bolondította meg az ukránokat Roberto Carlosszal együtt, a jobb oldal viszont üresen állt. Guti és Mahamadou Diarra jól megértette egymást a középpályán, az ő párosuk reménykedésre adhat okot.
Az NSO ajánlja:
„Sok volt a védelmi hiba, de dicsérni kell az ellenfelet, mert veszélyes kontratámadásokkal operált – mondta a találkozó után Fabio Capello. – Néhány taktikai megoldásunk nem tetszett, de nehéz ellenféllel találkoztunk. A Dinamo sokszor került a kapunk elé, ám nem tudta kihasználni a lehetőségeit, mi viszont berúgtuk a helyzeteinket. Ronaldót a meccs utolsó, nyugodt periódusában azért küldtem pályára, mert mostanában egyre jobb formában van, s jót tesz neki a játék fizikailag és mentálisan is.”
A Real Madrid éppen csak fellélegezhetett, mivel a hét végén újabb fontos megmérettetés vár rá: a fővárosi derbi az Atlético ellen, amely a Dinamónál talán erősebb súlycsoportba tartozik...
Szavazás
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







