A bajnokság állása
SZURKOLÓI FÜZET (letölthető)
Fordulóról fordulóra 2005-2006
Góllövőlista
Bajnoki adatbank
Átigazolási körkép
Csapat- és játékos-statisztika
Bajnoki múlt
NB II 2005-2006
NB III
MAGYAR KUPA, 2005-2006
Bajnoki múlt: az összes szezon tabellái
Futball-lexikon
Ináncsy Miklós válasza, távozás helyett támadás
Sajtótájékoztatót tartott az FTC elnöksége a kedd délelőtti ülése után. Most kiderült, hogy az elnöki posztjához ragaszkodó Ináncsy Miklós szlovákiai tárgyalásai menthetik meg a klubot. Az elnökség tagjai Furulyás János korábbi elnököt és részben Várszegi Gábort okolják a kialakult helyzetért, azonban a szurkolók másként gondolják, a drukkerek kis csoportja tojással akarta megdobálni az Üllői útra érkező Ináncsy Miklóst.

M. Németh Péter
Ináncsy Miklós szemüveggel sem látná tisztábban a Ferencváros jövôjét

M. Németh Péter
Ináncsy Miklós szemüveggel sem látná tisztábban a Ferencváros jövôjét
Az alábbiakban a sajtótájékoztatón elhangzottakról számolunk be, és olvasóink bocsánatát kérjük, ha úgy érzik, nehezen követhető mindaz, amiről a Ferencváros elnöke beszél – de ez a valós helyzet: érthetetlen mondatok, zavaros magyarázatok.
„A koncepció az lenne, hogy mi, közép-kelet-európai klubok kicsik vagyunk a nagy nyugati sztárokhoz képest, de együtt erősebbek lehetünk – mondta az FTC-t irányító Ináncsy Miklós. – Az Artmedia keresett meg minket, és látnak fantáziát egy magyarországi befektetésben.”
Az NSO ajánlja:
Tegyük fel, nem írják alá…
Ezzel kapcsolatban Kácsor Attila, a klub gazdasági igazgatója elmondta: ha a napokban nem tudják értékesíteni a részvényeket, akkor az FTC vezetősége lemond a futballcsapatot működtető cégben betöltött tulajdoni jogáról, és a klub pályázatot ír ki a betöltésére (már megint egy pályázat...).
Ináncsy Miklós ezután cáfolt, mégpedig azt, hogy bármiféle problémája lenne Albert Flóriánnal (a Császár véleményét a 3. oldalon olvashatják), és mint mondta, ő számít a legenda segítségére a klub nehéz helyzetében. Az elnök hozzátette: továbbra is az a véleménye, hogy az általa valóban kritizált Lipcsei Péter futballozzon, és arról nyilatkozzon, hogyan kell tizenegyest rúgni, míg a gazdasági kérdésekbe ne szóljon bele. Ináncsy Miklós elmondta azt is, Albert Flórián vele volt akkor is, amikor a T-Mobile képviselőivel egyeztetett, mert – e helyütt ismét idézzük az elnököt – „Flóri vállalta az ilyen jellegű jövés-menéseket.”
Szavazás
És az elnök folytatta…
A Fradi általános helyzetéről szerinte „vagy igent, vagy b-t kellene mondani”, és úgy látja, a klubban korábban „bűncselekmény követődött el”.
No, ez már érdekes…
A kézilabda-szakosztályt vezető Maglódi Lajos elnökségi tag nem is érti, miért támadják az elnökséget. Szerinte az előző klubvezető, Furulyás János sohasem tájékoztatta őket, a hátuk mögött tárgyalt, olyan témákban is, amelyekre az elnökség nem hatalmazta fel.
„Furulyás mindig befektetőt ígért, később kiderült, hogy ezek nem voltak komolyak” – mondta mérgesen Maglódi Lajos. Szerinte az elnökség abban sem hibás, hogy ezen ígéreteket a testület tagjai mindig el is hitték. Arra a felvetésre, milyenek másodosztályba sorolt futballcsapat kilátásai, az elnökség tagjai mivel biztatják az elkeseredett szurkolókat, Bathó Márta elnökségi tag felelt: a gyerekekben, az utánpótlásban vannak a Fradi értékei.
Erre a megjegyzésre az asztaloknál ülők közül néhányan a fejüket fogták, de nem volt mit tenni, a labdarúgókat érintő kérdésre ez volt a válasz.
Utóbb a korábbi tulajdonos, a Fotex Rt.-t képviselő Várszegi Gábor neve is elhangzott. Az üzletembert is megvádolták az elnökség tagjai, mondván: noha korábban 1.8 milliárd forintot invesztált a csapatba, ő azért felelős, mert nullszaldós klubot vett át, és 350 milliós adósságot maga után hagyva távozott, ráadásul horribilis összegről szóló szerződéseket kötött játékosokkal, edzőkkel, és később utódai ezzel a nehéz örökséggel képtelenek voltak megbirkózni.
A T-Mobile által megszellőztetett támogatáscsökkentés kapcsán Ináncsy Miklós úgy vélte: a zrt. igazgatósága kidolgozza a szponzor (akinek az elnök szavaival: „köszönet és hála”) kívánalmainak megfelelően, hogy milyen feltételek mellett képzelhető el a klub működtetése, hogy – idézve az elnököt – „mi a jövőbeni képünk”.
Biztató, ugye?… ---- A ---- &
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





