Rakoncátlan has, biztos láb

Vágólapra másolva!
2006.06.27. 03:10
Címkék
Azonkívül, hogy a válogatott továbbjutott, semmi sem tetszik az angoloknak, akik szerint nem jó a választott a taktika, és még ezt a rosszat sem sikerül megtölteni tartalommal. Sven-Göran Eriksson legendás szerencséje viszont egyelőre kitart.
David Beckham elôbb émelygett, aztán szárnyalt
David Beckham elôbb émelygett, aztán szárnyalt
David Beckham elôbb émelygett, aztán szárnyalt
David Beckham elôbb émelygett, aztán szárnyalt
David Beckham elôbb émelygett, aztán szárnyalt
David Beckham elôbb émelygett, aztán szárnyalt

Anglia megint nem varázsolódott el az aranylábúak előadása láttán, de a vasárnapi nyűglődésnek azért így is akad néhány pozitívuma. David Beckham rúgótechnikája például nem nagyon romlik, a meccs vége felé már az igazi Wayne Rooneyból is láttunk valamicskét, és a válogatott azért mégiscsak a legjobb nyolc között van. Ezenfelül azonban gyakorlatilag nincsen semmi, aminek örülni lehetne, ennek megfelelően csak úgy zúdulnak a csapatra a kritikák – de leginkább a főnökre.

Sven-Göran Eriksson húzásaival ugyanis senki sincs kibékülve. Nem magukat a taktikai módosításokat szapulják a brit kollégák, hanem azt, hogy ha a svéd már folyton variál a felállással és a névsorral is, akkor legalább ne szorítsa olyan keretek közé a betett embereket, amelyek éppen a jó tulajdonságaiknak szabnak gátat. Ennek élő példája Michael Carrick, aki a Premiership egyik legjobbja abban, hogy megszerezze a labdát, és támadó középpályás társainak azonmód tovább is tegye, gyorsítva a játékot. Ehhez képest az angolok szokás szerint ívelgették a labdát ide-oda, ráadásul nyugdíjastempóban – pedig az ecuadoriak sem voltak olyan jó passzban, mint eddig –, azaz Eriksson saját elképzeléseit húzta keresztül. S mivel a kreatívnak tartott emberek sem csináltak semmi különöset, újfent az egyetlen biztos fegyvernek tűnő, tökéletesen kivitelezett szabadrúgás jelentett kiutat. Ezért is érdekes, hogy egy sor volt válogatott már rég kitette volna a kezdőből Beckhamet, ha lehetősége nyílt volna rá, mégis a csapatkapitány az, aki legalább ezen szituációkkal tud kezdeni valamit. Így volt ez a paraguayiak ellen is, amikor Carlos Gamarra feje búbjának segítségével küldte a hálóba a labdát, majd Peter Crouch is az ő íveléséből fejelt gólt Trinidad és Tobagónak, miután megmászta őrzőjét, most pedig újfent a híres jobb kellett a győzelemhez. Teljesítményének értékét növeli, hogy nem volt teljesen fitt – már a mérkőzés előtt is émelygett, a második félidőben aztán kétszer is kijött, aminek ki kellett –, mégis ő döntötte el a mérkőzés sorsát s ezzel a továbbjutást. Ez egyébként Aaron Lennon személyes balszerencséje is, mert a Tottenham szélsője eleddig hozta azt, amiért kivitték a világbajnokságra: ha gyepre léphetett, rohamlépteivel azonnal keltett némi zavart a rivális védelmének bal szélén, ami üdítőleg hatott az egyébként altatónak is kiváló mérkőzések finisében.

Ez egyébként Erikssonon is látszott, aki csendben bóbiskolt a kispad szélén, míg segítője és utóda, Steve McClaren magyarázott az oldalvonal mentén. Ezután nem meglepő, hogy lassan elsöprő a nemzet azon véleménye, hogy a labdarúgás szégyene volna, ha Sir Alf Ramsey után a svéd edző lenne a második, aki világbajnoki címet nyer Angliával. Viszont hiába szól minden ellene, a „háromoroszlánosok” lépkednek előre, aminek egyik oka, hogy eddig kis- és középcsapatokkal futottak össze – bár lehet, hogy éppen a nagy nevek hatnak majd inspirálólag. Eriksson az alábbiakkal reagált: „Az azért biztató, hogy tudod, képes vagy jobban játszani annál, mint amilyen teljesítménynyel eljutottál a negyeddöntőig.”

Szavazás

Melyik ország nyeri a 2006-s labdarúgó vb-t?

---- ANGLIA
London Evening Standard: „A szánalmas teljesítmény nem izgatja Erikssont.”
Az újságíró azon kesereg, hogy Beckham szép találata nem tudja elrejteni az együttes gyengéit.

Guardian: „Hogy nevet a világ rajtunk.”
írásában a lap nevetségesen gyengének tartja az Ecuador elleni teljesítményt, és azon morfondírozik, hogy jelenleg elképzelhetetlen a továbbjutás.

ECUADOR
La Hora: „Búcsú méltósággal.”
A quitói lap a vereség ellenére dicséri a válogatott szereplését, megállapítva, hogy az ecuadori futball nagyot fejlődött az utóbbi években. A lap szerint az angolok csak David Beckham zsenialitásának köszönhetik a továbbjutást, ugyanis fásultan és elképzelés nélkül játszottak.

El Telégrafo: „Elkeseredéssel vívott meccs után elköszöntünk a világbajnokságtól.”
Az újság csak a pozitívumokat emeli ki az ecuadori válogatott vb-szereplése kapcsán, az angolok győzelmét pedig a bírói segítségnek tulajdonítja. ---- Vasárnap kora délután piros-fehérbe borult Stuttgart: több tízezer angol szurkoló ezúttal danolászós kedvében volt, és azt kiabálta: „Nem megyünk haza!” A Schlossplatz minden lehetséges sarkában a Szent György-keresztes lobogó lengedezett, s a simogató napfényben vagy egy árnyékos fa tövében iddogáltak a szurkolók.

A két megelőző este ellenben nem volt ily barátságos ugyanott. Pénteken száz angol huligán gőzölt be az egész napos vedelés nyomán: a város különböző pontjain lévő őrsökön aztán kijózanodhattak, s meg is úszták további bonyodalmak nélkül. Szombat éjjel pedig a német kemény mag talált méltó ellenfelére a brit drukkerekben, akik képtelenek balhé nélkül megmaradni egy hónapig, úgyhogy vállalták a csatát. A rohamrendőrök 378 angolt gyűjtöttek be az öt civil sebesültet és négy pórul járt hivatalos közeget is eredményező összecsapás végén – repkedő üvegek, székek és asztalok közül. Őket a nyolcaddöntő után engedték el, így csatlakozhattak a villámlásokkal tarkított zivatarban ünneplő honfitársakhoz. A meccs utáni események már csupán néhány őrizetbevételt hoztak, két ismert rosszfiú is horogra akadt, de a válogatottat követő, hatvanezresre saccolt tömegben azért bizonyosan van még heves fiú, úgyhogy a teljes megnyugvás önbecsapás lenne.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik