Meglepetésre gól nélküli döntetlen született Nürnbergben a Japán–Horvátország mérkőzésen a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjának második fordulójában. Az eredmény egyik csapatnak sem jó, s főként a horvátok számára nagy kudarc, ugyanis Zlatko Kranjcar együttese a brazilok elleni vereség után csak egy pontot szerzett, és továbbra is gólképtelen. A két együttesnek ez volt harmadik mérkőzése a futball történetében, és egy horvát, illetve egy japán győzelem mellett az első döntetlen. Ha a Brazília–Ausztrália mérkőzésen nem születik döntetlen, a győztes válogatott bejut a 16 közé.
Reuters
Így hárította Kavagucsi Srna büntetőjét ? TOVÁBBI KÉPEKÉRT KATTINTSON A FOTÓ FELÜLETÉRE
Reuters
Így hárította Kavagucsi Srna büntetőjét ? TOVÁBBI KÉPEKÉRT KATTINTSON A FOTÓ FELÜLETÉRE
Csere: Fukunisi helyett 17 Inamoto (46.), Janagiszava helyett 20 Tamada (61.), Nakata helyett 16 Oguro (85.) ill. Tudor helyett 18 Olic (69.), Krancjar helyett 14 Modric (78.), Srna helyett 22 Bosnjak (87.) Sárga lap: Mijamoto (22.), Kavagucsi (42.), Santos (73.) ill. R. Kovac (32.), Srna (69.)
AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA:
1.
Ausztrália
1
1
-
-
3-1
+2
3
2.
Brazília
1
1
-
-
1-0
+1
3
3.
Horvátország
2
-
1
1
0-1
-1
1
4.
Japán
2
-
1
1
1-3
-2
1
A MÉRKŐZÉS STATISZTIKÁI:
JAPÁN
HORVÁTORSZÁG
5
Lövések kapura
6
12
Lövések
16
19
Szabálytalanságok
18
5
Szögletek
11
1
Lesek
6
3
Sárga lapok
2
56%
Labdabirtoklás
44%
Szavazás
Mindkét együttes vereséggel kezdte a németországi világbajnokságot, így egyértelmű volt, csak a győzelem jelenthet most sikert. A döntetlen ugyanis a kiesés közelébe sodorhatta volna a japánokat és a horvátokat is.
A sikerkényszer az első félidőben inkább az európai együttesen látszott: többet támadtak Zlatko Kranjcar szövetségi kapitány futballistái, de idegesen és kapkodva futballoztak. Így pedig nehéz feltörni az ellenfél védekezését.
A játékrész közepén Dado Prso kihasználta Mijamoto Cunejaszu helyezkedési hibáját, s 11-est harcolt ki. Jött a horvátok egyik legmegbízhatóbb játékosa, Darijo Srna, aki most rácáfolt a róla kialakult véleményre. Helyezett, de nem elég erős lövését ugyanis Kavagucsi Josikacu kiütötte, így elmaradt az idegnyugattónak számító vezető gól.
Niko Kranjcart ez felpaprikázta, a 28. percben távolról próbálkozott, s ezúttal már a keresztlécen, s nem a japán kapuson múlt a horvát vezetés. Telt-múlt az idő, s továbbra is a mindkét csapat számára rossz eredményt mutatta a kivetítő. A hajrában sem változott a helyzet, pedig a sokat hibázó japánok több lehetőséggel is megajándékozták ellenfelüket.
A két szövetségi kapitánynak jól jöhetett a szünet, hiszen megnyugtathatták volna feltűnöen ideges játékosaikat. A második játékrész elején úgy tűnt, ezt a feladatot nem sikerült jól végrehajtania Zlatko Kranjcarnak és Zicónak, mert a két kapu előtt folytatódott a hibaparádé. A legnagyobb lehetőség Janagiszava Acusi előtt adódott, de az üres kapu helyett mellé lőtt, nem kis bravúrral…
A találkozó színvonala alacsony volt, s a sok hibának valószínűleg csak a 18 órakor pályára lépő ausztrál és brazil labdarúgók örültek. Az eredménytelenség ugyanis növelte Guus Hiddink és Carlos Parreira csapatának esélyeit a nyolcaddöntőre. Ez elsősorban az ausztrálok számára volt jó hír, hiszen a címvédőtől alapvető elvárás a 16 köz kerülés.
A két csapat mindent megpróbált, de a kapu előtti gyatra megoldások miatt nem születhetett gólt. Pedig a horvátok és a japánok is sokszor kísérleteztek, arra tehát nem lehetett panasz, hogy nem jutnak el a két kapuig.
A hajrá egyik érdekességét jelentette, hogy Zlatko Kranjcar lecserélte fiát, az ismét csalódást okozó Nikót.
Az utolsó percek sem hoztak eredményt, így maradt a 0-0-ás, egyik csapatnak sem jó döntetlen.