A Zala Voláné az ötödik hely

KARVALITS LEVENTEKARVALITS LEVENTE
2006.05.12. 01:19
Csak 1–6 után eszmélt a Volán, és a negyed végi menetrend szerinti Németh Bernadett-féle triplával vezetett először. A fordulatot a 16. perctől a nagyszünetig tartó időszak hozta meg, akkor a Zala Volán 15–0-s sorozattal sokkolta a vendégeket. A második félidőben apró részsikerektől eltekintve a szegediek szenvedtek, az egerszegiek pedig agresszív védekezésük után látványos pontokkal koronázták meg az évadot.RÁJÁTSZÁS, AZ 5. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉSRÁJÁTSZÁS, AZ 5. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS

ZALA VOLÁN-ZTE - SZEVIÉP-SZEGED 78–53 (15–14, 24–15, 17–12, 22–12)
Zalaegerszeg, 250 néző. V: Hartyáni, Kis B.
ZALAEGERSZEG: NÉMETH B. 22/12, HELLER 14, SZÉLESY 9/6, SZŐKE 12/3, LIBICOVÁ 15. Cs: Ambrus Sz., Hedgepeth 6, Fitos, Sárközi, Zsemberi. Edző: Bencze Tamás
SZEGED: Török 2, Izsák 5, SZLIMÁK 15/6, Russai 9, Kajdacsi 9. Cs: Pungor 5, Bozóki 2, Kováts 6, Tordasi, Fülöp. Edző: Domokos Mihály
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–10. 15. p.: 24–29. 25. p.: 48–38. 35. p.: 74–45
Kipontozódott: Kajdacsi (35. p.)
A két nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Zala Volán-ZTE javára

Bencze Tamás: – Méltó befejezése volt ez a mérkőzés annak az évnek, amelyben a Volán történetének legjobb eredményét értük el.
Domokos Mihály: – Feléltük a vésztartalékainkat is, viharvert csapatunk csak tizennégy percig tudta irányítani a mérkőzést. Cseresorunk ezúttal keveset tudott hozzátenni a játékhoz.