Van anyag a salakon!

BOROS NORBERTBOROS NORBERT
2006.04.08. 01:48
Címkék
Évek, évtizedek óta várt pillanatra kerül sor vasárnap 15 órától Miskolcon: a Speedway Miskolc révén magyar salakmotoros csapat vesz részt a világ egyik legkeményebb, legszínvonalasabb bajnokságában, a lengyel ligában. Persze a mieinknek alulról kell kezdeniük az építkezést, mivel az újonnan belépő gárdáknak a legalacsonyabb osztályban kell indulniuk, de a lengyel második liga küzdelemsorozata is kiélezett csatát ígér. Az idei sorozatra tíz csapat nevezett; hét lengyel (a Lódz, a Rawicz, az Opole, a Poznan, a Krakkó, a Gdansk és a Pila), a lett Daugavpils, az ukrán Rovnó és a miskolciak küzdenek a feljutásért.
A polák csapatbajnoksághoz első magyar alakulatként csatlakozó borsodiak tizenhat tagú gárdával vágnak neki a bajnoki évadnak; s a keretben a legnagyobb igazolásnak a korábbi egyéni világbajnok, Gary Havelock számít. A Speedway Miskolc a legjobb nyolc hazai versenyző mellé nyolc külföldi pilótát szerződtetett, így a következőképpen fest a lengyel ligás keret: Tihanyi Sándor, Magosi Norbert, Stefáni Attila, Szatmári László, Bencze Zsolt, Szegedi Máté, Gary Havelock (brit), Marian Jirout (cseh), Stefan Ekberg (svéd), Denis Stojs (szlovén), Steven Andersen (dán). Juniorok: Sike Tamás, Tabaka József, Max Dilger (német), Kenneth Hansen (dán), Claus Vissing (dán).A vasárnapi első összecsapáson a miskolciak ellenfele a tavalyi bajnokság harmadik helyén záró Ukrajno Rovno együttese lesz. Keleti szomszédaink csapata a télen igencsak megerősödött: jó nevű orosz és lengyel versenyzők igazoltak Rovnóba, ráadásul nagyon készül a Viktor Kunyezov által trenírozott alakulat: az ukránok a Miskolc elleni meccs előtt egy hétig Debrecenben edzőtáboroztak. Persze a Miskolc sincs edzés és akarat híján, a mieink nagyon fogadkoznak: mindent elkövetnek azért, hogy győzelemmel debütáljanak a lengyel ligában!
Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: MTK–Puskás Akadémia az NB I-ben

Minden más foci
1 órája

Vitális Milán gyerekként érkezett, bajnokként távozik; Corbu Máriusz: Élmény lenne Mohamed Szalah ellen játszani

E-újság
1 órája

Bolla gólt lőtt, majd gólpasszt adott: Észtországban nyert a Rapid Wien – videó

Európa-konferencialiga
2 órája

El-selejtező: nagy előnyt szerzett a Benfica a rájátszás előtt; Redzicék is nyertek

Európa-liga
2 órája

Raúl Asencio a Liverpool célkeresztjében; 45 millió fontért vált meg kapusától a Man. City – ez történt csütörtökön a transzferpiacon

Minden más foci
2 órája

Te csak játssz, Vini! – Farkas Norbert publicisztikája

Spanyol labdarúgás
2 órája

Immár athéni vagány – Bobory Balázs jegyzete

Légiósok
2 órája

Férfi kézilabda ifjúsági Eb: nem jutott elődöntőbe a magyar csapat

Kézilabda
3 órája