Négy magyar lett érmes

RODICS DÁNIELRODICS DÁNIEL
Vágólapra másolva!
2006.03.26. 00:25
Címkék
Felkészülési verseny. Első ránézésre egyszerű, igazi tartalmát tekintve rafinált kifejezés. A felkészülés lényege, hogy a sportoló sok kemény, szoros, küzdelmes meccset vívjon hasonló tudású, esetleg nála jobb képességű riválissal, a versenyen viszont egyértelműen a győzelem a cél. A Magyar Nagydíj első napján mindenből jutott bőven, voltak rendkívül kiélezett, szikrázóan kemény csaták, és szép magyar győzelmek is.
Majoros István (balra) ezüstérmet szerzett a 60 kilósok mezônyében
Majoros István (balra) ezüstérmet szerzett a 60 kilósok mezônyében
Danis Barna
Majoros István (balra) ezüstérmet szerzett a 60 kilósok mezônyében
Majoros István (balra) ezüstérmet szerzett a 60 kilósok mezônyében
Majoros István (balra) ezüstérmet szerzett a 60 kilósok mezônyében
Danis Barna
Majoros István (balra) ezüstérmet szerzett a 60 kilósok mezônyében

A 84 kilogrammos Bárdosi Sándornak a fehérorosz Alim Selimav elleni meccse sem volt sétagalopp, a török Muhammet Yücedag azonban kis híján legyőzte a magyar fiút. Az első menetet 4–0-ra a török, a második felvonást 4–3-ra magyar nyerte meg. A harmadik periódus óriási taktikai csatát hozott. Bárdosi végül megtörte riválisa ellenállását, és bekerült az elődöntőbe. A lengyel Artur Michackielicz már keményebb dió volt, az első menet döntetlenje után a fáradó Bárdosinak már nem volt elegendő energiája, hogy a maga javára fordítsa a meccset. A kisdöntőbe került, ahol elsöprő lendülettel győzött dán ellenfelével szemben.

Az 55 kilóban olimpiai aranyérmes Majoros István ezúttal is a 60 kilogrammos súlycsoportban vitézkedett, előbb két törököt vert meg, aztán alaposan megszenvedett az ukrán Kirilo Gorbenkóval, de remek hajrával kivívta a továbbjutást. A finálé nem kezdődött jól Majorosnak, a román Eusebiu Diaconu 4–2-re nyerte meg az első menetet. A folytatás látványos volt, a magyar birkózó rendületlenül támadott, ki is vívta a hosszabbítás lehetőségét. A harmadik felvonásban azonban ismét Diaconu akarata érvényesült, így az első nap magyar mérlege: egy ezüst- és három bronzérem.

A sikeres nap megkoronázásaként Hegedűs Csaba, a Magyar Birkózószövetség elnöke magas elismerésben részesítette az egyik legkiválóbb hazai bírót, Flaschner Károlyt.
Legfrissebb hírek

Halász Bence: Örülök, hogy ilyen magabiztosan sikerült megdobni a szintet

Atlétika
10 perce

Mindhárom magyar kalapácsvető bejutott a világbajnoki döntőbe

Atlétika
32 perce

A Chiefs nem tudott hazai pályán visszavágni az Eaglesnek az elvesztett Super Bowl miatt

Amerikai sportok
2 órája

Hétfői sportműsor: Halász Bence megkezdi szereplését az atlétikai vb-n

Minden más foci
7 órája

Molnár Attila országos csúccsal elődöntős 400-on; Futballünnep Szarvaskenden

E-újság
7 órája

Széna a csűrben – Csinta Samu publicisztikája

Atlétika
7 órája

Ott az érem! – L. Pap István jegyzete

Ökölvívás
7 órája

Hámori Luca legyőzője aranyérmes lett az ökölvívó-vb-n

Ökölvívás
7 órája
Ezek is érdekelhetik