Izgalmak Kecskeméten

Farkas Mihály, Rodics DánielFarkas Mihály, Rodics Dániel
2006.03.16. 01:53
Átok és balszerencse sújtja a MAFC-ot. A sérülések és betegségek hetek óta akadályozzák a megfelelő edzésmunkát, az együttes húzóembere, Forgó Nándor a Kecskemét elleni rangadón csigolyasérülést szenvedett, a Kométa elleni meccsen Vocskó Máténak kifordult a bokája, cserefeladó hiján az ütő, Tari Zsolt vette át az előkészítő szerepkörét. Dicséretesen küzdött a csapat, ám így jelentős ellenállást nem tudott kifejteni, a somogyiaknak nem volt nehéz dolguk. A Németh testvérek párharcát a brillírozó Szabolcs nyerte meg, Gergely nem tudta megismételni a Kecskemét elleni fantasztikus teljesítményét.
Németh Szabolcs joggal ünnepelt: ô volt a Kaposvár legjobbja
A kecskeméti mérkőzés elején a házigazda sokat hibázott, a második szettben viszont úgy játszott, mintha teljesen kicserélték volna. A folytatásban igazi ütőpárbaj alakult ki, felváltva estek a pontok, a hazaiaknak több játszmalabdájuk is volt, aztán 26:26 után egy Tomanóczy-ütéssel, és egy pontos blokkolással a vendégeké lett a részsiker. A negyedik szett elején szenzációsan játszott a Kecskemét, de a vendégek 11:4 után szívós munkával felzárkóztak, a hajrában pedig ismét hátrányból (24:22) fordítottak.

Extraliga, Rájátszás az 1-4. helyért, 3. forduló
KOMÉTA-KAPOSVÁR-MAFC-HARTMANN 3:0 (18, 18, 15)
Kaposvár, 100 néző. V: Karádi, Pőcze
KAPOSVÁR: Bánhegyi 4, GUBIK, Dávid 5, Chacon 3, NÉMETH SZ. 17, MÓZER 12. Cs: Molnár D. (liberó), Perisics 7, CORDIES 8, LASZCZIK. Edző: Mészáros Péter
MAFC: Vocskó M., Takács L. 4, Bokor L. 3, GYŐRI 13, Tóth M. 1, Honti 4. Cs: Németh G. (liberó), Tari, Apró, Hoboth Á. Edző: Vocskó György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:7, 15:13, 20:15, 24:17. 2. játszma: 8:4, 15:8, 20:12, 24:17. 3. játszma: 5:8, 15:12, 20:15

Mestermérleg
Mészáros Péter:
– Nem normális, hogy kétnaponta kell játszanunk. A győzelemnek persze örülök.
Vocskó György: – Mérkőzésről mérkőzésre fogyunk, csak fogyunk és fogyunk. Irányító nélkül lelkesek lehetünk, de eredményesek nem.

PHOENIX MECANO-KECSKEMÉTI RSE-VEGYÉSZ RC-KAZINCBARCIKA 1:3 (–18, 23, –26, –26)
Kecskemét, 200 néző. V.: Vári, Mezei
KECSKEMÉT: Hoffart 1, RAPI 13, Somodi 7, MAKSA 8, Bokor E. 2, NACSA 21. Cs: Szabó T. (liberó), SCHULCZ 8, Kása. Edző: Gyurkó Sándor
KAZINCBARCIKA: SZALAI 12, NEBOTOV 15, SCHILDKRAUT 1, Gelencsér 7, Kárpáti 8, TOMANÓCZY 21. Cs: Szántai (liberó), Csala 2, Pampuch 2, Toronyai. Edző: Demeter György
Az eredmény alakulása.1. játszma: 2:9, 7:17, 13:22. 2. játszma: 7:8, 13:16, 20:19. 3. játszma: 9:10, 14:16, 20:17. 4. játszma: 7:3, 13:8, 17:15, 23:20.

Gyurkó Sándor:
– A Barcika minden tekintetben jobb csapat nálunk, ez az eredmény azonban rájuk nézve hízelgő, mert remekül játszottunk.
Demeter György: – Az első szett után eredményes nyitásainak köszönhetően föltámadt a Kecskemét, amihez kellett az is, hogy mi egy kicsit nagy mellénnyel játszszunk ezen a találkozón.
1. Kazincbarcika339:29