Viharos volt az utolsó öt perc

GULYÁS ATTILAGULYÁS ATTILA
2006.02.26. 02:12
Szécsi Zoltán kiválóan védett, a kiállítással büntetett reklamálásával azonban nehéz helyzetbe hozta a Fradit a meccs hajrájában
Meggyesi Bálint

A megszokottal ellentétben a mérkőzés végével érdemes kezdeni a beszámolót, ugyanis oda sűrűsödtek a legfontosabb események. A negyedik negyedben 9–8-nál, 4:50 perccel a vége előtt Székely játékvezető büntetőt ítélt az Újpestnek. A döntést Bíró Attila módfelett hevesen ellenezte, amiért piros lapot kapott. Az ötméterest Varga Tamás végezte volna el, ám a lövés pillanatában Katonás Gergő a víz alatt megrúgta – jutalma cserés kiállítás lett. Nem is nagyon vitatkozott, nem úgy Szécsi Zoltán, aki reklamálni kezdett, végül őt is kizavarták cserével. Olyan lett a hangulat, mint a szüreti sokadalomban – mindenki kiabált mindenkinek. Végül Varga belőtte a büntetőt. Ekkor már nem volt fontos, hogy a Fradi 3-0-s vezetéssel nyitott, Michal Gergely két perc alatt összeszedett két személyi hibát, s hogy Weszelovszky László két góljának köszönhetően néggyel is vezetett a harmadik negyed elején a Ferencváros.

A három páros kiállítás, a megannyi bravúr, a szebbnél szebb gólok is történelmi eseményeknek tűntek, s arra is kevesen emlékeztek, hogy a bemutatásnál Petik Gyula, a jegyzőkönyvvezető mikrofon híján a tenyerét használta hangosbemondónak.

Csak az utolsó néhány perc számított.

A hajrára Szécsi helyét a nagyszünetben Faragó-díjjal (a legjobb utánpótláskorú játékos kapja minden évben) jutalmazott Baksa László vette át, Bíró Attiláét pedig Tóth Frank. Neki az volt a jutalma, hogy végignézhette Binder gyönyörű húzását fórban, majd Baksa védése után azt, ahogy a hazaiak ügyesen megjátszottak egy fórt, amelyet Nitsovits fejezett be (11–9). A kétgólos hátránnyal már nem tudtak mit kezdeni a lilák, Baksa csak Varga lövését nem védte, amelyet fél perccel a vége előtt emberelőnyben eresztett meg. A hátralévő időben jól tartotta a labdát a Ferencváros, s ha a mérkőzés első huszonöt percéről nem is, az utolsó öt percről bizonyosan fogunk még beszélni.

Mestermérleg
Bíró Attila, a Ferencváros edzője: - Aki ismeri a problémáinkat, tudja, mennyit ér ez a győzelem.
Petrovics Mátyás, az UTE edzője: - Kemény mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert.