Szertefoszlott remények

2006.02.22. 02:25
Címkék
A műkorcsolyaversenyeken utolsóként a nők mutatkoztak be Torinóban, magyar részről Sebestyén Júlia és Pavuk Viktória.
A sorsolás alapján előbb az Eb-4. helyezett Pavuk adta elő rövid programját a Hattyúk tavára, s valamennyi ugrását – tripla–dupla kombináció, tripla flip és dupla Axel – hibátlanul oldotta meg. S ugyan a forgásai – különösen az előadás végén – lassabbak voltak a kelleténél, bizakodva várta a pontokat.

Aztán a megjelenő számok hideg zuhanyként érték. Mert a technikára még csak-csak elment a 27 pont, ám az, hogy a második érték – amelyben a korcsolyázótudástól a koreográfián át az előadásmódig minden benne van – a húszat sem érte el, egyszerűen hihetetlennek tűnt. A törékeny versenyző nem akart hinni a szemének, ettől kezdve ugyanis – kis túlzással – már azért is drukkolnia kellett, hogy meglegyen a folytatást érő legjobb huszonégy hely valamelyike.

Majd Sebestyén Júlia, reménykedett a magyar tábor. A tiszaújvárosi Európa-bajnok csodálatosan magas háromfordulatos flippel kezdte latinos hangulatú kötelezőjét. A kombinációt nyitó Lutzban – amely az egyik kedvence – azonban elesett, így a második ugrást nem tudta rátenni. Hiába sikerült tehát az Axel, és voltak látványosak az összekötő elemek, jóformán búcsút mondhatott az olimpiai pontszerzés reményének. Mert az ezután jégre lépő tizenkét korcsolyázó között még olyan nevek szerepeltek, mint a világ- és Európa-bajnok orosz Irina Szluckaja, a világbajnok japán Arakava Sizuka, vagy a kétszeres vb-ezüstérmes amerikai Sasha Cohen.
A nők versenye lapzártánk után ért véget.
Legfrissebb hírek

Magyar siker Dániában: Gángó András aranyérmes az Aarhusszal

Minden más foci
14 perce

Vívás: Kun Anna újra páston!

Egyéb egyéni
28 perce

Ezrek ünnepelték Londonban az Arsenal bajnoki címét

Angol labdarúgás
37 perce

Konferenciát tartottak az erőfejlesztés, a rehabilitáció és az adatelemzés aktuális kérdéseiről

Minden más foci
50 perce

A 2026-OS LABDARÚGÓ-VB KERETEI

Foci vb 2026
55 perce

Guardiola reagált az Arsenal bajnoki címére; Haaland ígéretet tett

Angol labdarúgás
1 órája

Az MTK szerződtette a Kecskemét csapatkapitányát – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Nagy Krisztián: Csak azokra a pillanatokra összpontosítottam, amikor megkapom a lehetőséget

Jégkorong
1 órája
Ezek is érdekelhetik