FociGuru – Állítsd össze és vezesd sikerre saját sztárcsapataidat!
Félidei értékelés a bajnokságról
Adatbank: Matáv Sopron
Bajnoki adatbank
A bajnokság végeredménye
Fordulóról fordulóra
Góllövőlista
Bajnoki múlt: az összes szezon tabellái
Futball-lexikon
Van edzője a Sopronnak
László Csaba nem sokáig volt munka nélküli edző. A Ferencvárostól novemberben elküldött szakember hétfő délelőtt – igaz, egyelőre csak szóban… – megállapodott Vízer László Máriusszal, az FC Sopron többségi tulajdonosával, s az egyezség értelmében fél plusz két évig a Magyar Kupa-győztes együttes edzője lesz.

M. Németh Péter
László Csaba mostantól a soproni együttes szakvezetôjeként hallathatja a hangját

M. Németh Péter
László Csaba mostantól a soproni együttes szakvezetôjeként hallathatja a hangját
– Milyen feltételekkel és milyen stábbal vállalta a munkát?
– Az anyagiak tekintetében könnyedén megállapodtunk. A szakmáról többet beszéltünk, mint a pénzről, de végül egyetértettünk abban, hogy kompromisszumok nélkül képtelenség a közös munka. Különösebb kérésem nem volt, talán csak annyi, hogy Vass László legyen a segítőm. Vele a Ferencvárosnál dolgoztam együtt, és remek kapcsolat alakult ki közöttünk. A kapusedző Gendur László marad.
– Mi lesz azoknak a játékosoknak – Bagoly Gábor, Csordás Csaba, Fehér Zoltán – a sorsa, akiket a tulajdonos hazaparancsolt az olaszországi edzőtáborból, illetve mi a helyzet az önkényesen hazatérő Horváth Andrással?
– Kedden utazom Olaszországba, pontos képet majd csak ott kapok a játékosokról. Természetesen szükség van a csapat értékeire, hiszen sikeres együttest szeretnék kialakítani.
– Sokak szerint az elődje, Selymes Tibor az olasz világsztár, Giuseppe Signori mellőzésébe bukott bele. Ön számít-e a középpályásra?
– Természetesen, hiszen Giuseppe Signorira is szükségünk van. Tapasztalata, profizmusa, játéktudása még mindig a csapat hasznára lehet. Szeretnénk eredményesen szerepelni a bajnokságban, s meg akarjuk nyerni a Magyar Kupát!
Az NSO ajánlja:
– Egy edző a pályafutása során gyakran kerülhet váratlan helyzetbe. Velem is ez történt. A tavalyi kupadöntő témát adott a szurkolóknak, a szövetségnek, ám az ellenem kreált vádak nem bizonyosodtak be. Tiszta a lelkiismeretem, mert nem biztattam egyetlen játékosomat sem arra, hogy törje el az ellenfele lábát. A jobbik csapat nyerte meg a döntőt, és ezt a Sopron akkori edzőjének, Pintér Attilának nyújtott baráti jobbal is elismertem. Az lenne az igazi, ha az idei döntő után ismét kezet rázhatnék Pintér Attilával, de ő gratulálna nekem.
A csapat tegnap edzőmeccset játszott Olaszországban, és Demjén Gábor, valamint Feczesin Róbert góljaival 2–1-re nyert az osztrák Wacker Tirol ellen.
Szavazás
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik








