
M. Németh Péter
Ha bejön a terv, akkor Bozsik Péter fônökként irányíthat a jövôben

M. Németh Péter
Ha bejön a terv, akkor Bozsik Péter fônökként irányíthat a jövôben
Amíg a mieink esetleg Irán felé veszik az irányt, addig a lengyelek a világbajnokságra készülnek, és a lengyelek nemzeti csapata a tervek szerint vagy Donyeckben, vagy a tatai edzőtáborban készülne a németországi tornára.
Ha minden igaz, hamarosan döntésképes vezetői lesznek az MLSZ-nek: február 27-én tartja tisztújító közgyűlését a szövetség, amelyen tizenöt tagú elnökséget is választanak majd a küldöttek. Lapunkban a múlt héten adtuk hírül, hogy a profik és az amatőrök tizenkét személy támogatásáról már döntöttek, s tegnap Kisteleki István, a szövetséget átmenetileg irányító ad hoc bizottság elnöke bejelentette azt is, hogy Dunai Antal és Scheer Sándor is jelölt lesz a közgyűlésen, így az 1996-os atlantai olimpián a magyar csapatot irányító bajnok szakember mellett a Market Építő Rt. tulajdonos-vezérigazgatója is szerepet kaphat a magyar labdarúgás vezetésében.
Kisteleki István hétfőn arról is beszámolt, hogy a jelöléseknél felvetődött Bozsik Péter neve is. A Zalaegerszeggel 2002-ben bajnokságot nyerő, 44 esztendős edző – az MLSZ honlapja szerint – a szövetség szakmai igazgatója lenne. Természetesen megkerestük Bozsik Pétert, aki nem zárta ki annak a lehetőségét, hogy elfogadja a felkérést.
Ide kapcsolódó információ még, hogy az MLSZ elnöki posztjára, valamint az elnökségi tagságra hétfő délben járt le a jelölési határidő, és több mint ötszáz jelölőlap érkezett meg a szövetségbe. A jelöltek listáját ma hozza nyilvánosságra az MLSZ.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







