Kettős győzelemmel került a legjobb négybe a Real

CS. I., GY. B.CS. I., GY. B.
2006.01.26. 01:23
A Real Madrid összeállítása árulkodó volt, az elmúlt években ugyanis nem volt szokás a királyi gárdánál, hogy a kupában a (lehetőségekhez képesti) legerősebb összeállításában lépjen fel a csapat. Márpedig a Betis elleni visszavágón a Casillas – Cicinho, Helguera, Sergio Ramos, Roberto Carlos – Gravesen – Beckham, Zidane – Baptista, Cassano, Robinho tizenegy futott ki a Real szerelésében, ami csakis azt jelenthette, hogy López Caro edző a sevillai győzelem (1–0) ellenére is biztosra akart menni.
Aztán hamar kiderült, hogy a vendégek nem adják olcsón a bőrüket, mert ugyan Serra Ferrer fiai nem vezettek gyors és átütő támadásokat, de olyan zártan védekeztek és akkora elánnal támadták le az ellenfelet, hogy az kénytelen volt beállni a kontrákra – nem mintha ez eleve nem fordult volna meg Caro mester fejében. Az ellentámadások viszont sokáig nem vezettek eredményre, és a nézők közül sokan már a büfékhez igyekeztek, amikor Betis-szögletet követően alig tíz másodperces akcióban Casillas, Zidane, Beckham, Robinho, Doblas kapuja volt a labda útja – a kilépő kis brazil jobbra döntötte a sevillai kapust, majd a támaszkodó lába mellett a bal alsó sarokba lőtt.A második félidő brusztolása szintén hozott egy-két helyzetet, sőt immár a vendégek előtt is adódott lehetőség, de gól már nem született, így a Real Madrid kettős győzelemmel került a négybe, ahová lapzártánkig a Cádizt másodszorra is két vállra fektető Espanyol tartott vele.KIRÁLY-KUPA, Negyeddöntő, visszavágók

Real Madrid–Betis 1–0 (Robinho 44.)
Továbbjutott: a Real Madrid, 2–0-val

Espanyol–Cádiz 2–0 (Jofre 72., 76. – a másodikat 11-esből)
Tj: az Espanyol, 4–0-val

A Valencia–Deportivo mérkőzés lapzártánk után ért véget, míg a Zaragoza–Barcelona (első találkozó) összecsapást csütörtökön rendezik.