Majd itthon elfelejtjük

GULYÁS ATTILAGULYÁS ATTILA
2006.01.15. 03:17
Weszelovszky volt a legjobb
A Fradi szempontjából nem kezdődött biztatóan a meccs, ugyanis a Panioniosz gyorsan 2–0-ra elhúzott. A különbséget a negyed végére eltüntették a zöld-fehérek, mi több, a második felvonásban magabiztos játékkal a maguk javára fordították az állást. Aztán 5–4-nél Weszelovszky büntetőt hibázott, majd egyenlítettek a görögök – így lett kétgólos vezetés helyett döntetlen az állás. Idegenben rossz előjel az ilyesmi. Most sem volt más a helyzet, még akkor is, ha több kihagyott emberelőny ellenére egy gól előnye még mindig maradt a Fradinak az utolsó játékrészre.

A záró nyolc percben Afrudakisznak többször labda nélkül is kiállítást fújtak, a túloldalon viszont mintha nem vettek volna tudomást a centerről, vagy ha igen, kontrafaultot ítéltek ellene. Két perccel a vége előtt még 8–8 volt állás, utána azonban két emberelőnyös góllal fordított a görög csapat. Kétségtelen, az FTC a végére elfáradt, ebből adódóan sokat hibáztak a játékosok, ám ezzel együtt nem érdemelt vereséget a csapat.

Panioniosz (görög) - Betonút-FTC 10–8
( 2–2, 1–3, 1–0, 6–3)
Athén, 1200 néző, V: Goljanin (szerb-montenegrói), Van Helms (francia)
FTC: Szécsi – Takács, Katonás 1, Ferkó 1, BINDER 2, WESZELOVSZKY 3, Létay. Cs: Monostori 1, Süveges, Muniudisz, Gulyás, Nitsovits. Edző: Bíró Attila
A Panioniosz gólszerzői: Santa 4, J. Afrudakisz 3, Anasztaziadisz, Ludisz, Petrovics 1-1.
Gól – emberelőnyből: 16/6 ill. 5/3
Ötméteresből: – ill. 3/2
Kipontozódott: Monostori, Takács, Süveges

Mestermérleg
Bíró Attila: – Alaphelyzet, hogy a meccs nem három, hanem négy negyedig tart. Legalább döntetlenre jónak kellett volna lennünk. Idehaza megverjük őket három góllal, és elfelejthetjük ezt a mérkőzést...