Övek és érmek bűvöletében

2006.01.07. 01:37
Címkék
Hogy milyen volt 2005? Sikeres, netán sikertelen? Attól függ, melyik sportágat nézzük. Sorozatunkban 22 sportág kerül górcső alá, megválasztjuk az év legjobbját (legjobbjait), és bemutatjuk az év képét is. A mai kínálat: ökölvívás és torna.
Erdei Zsolt (balra) a tavaly sem ismert kegyelmet
Erdei Zsolt (balra) a tavaly sem ismert kegyelmet
Erdei Zsolt (balra) a tavaly sem ismert kegyelmet
Erdei Zsolt (balra) a tavaly sem ismert kegyelmet
Erdei Zsolt (balra) a tavaly sem ismert kegyelmet
Erdei Zsolt (balra) a tavaly sem ismert kegyelmet

Nem túlzás kijelenteni, a magyar hivatásos bunyó eredményesebb évet zárt 2005-ben, mint egy évvel korábban. Nem is elsősorban az élmezőny (a férfiaknál továbbra is három világbajnokunk van, Erdei Zsolt, Kótai Mihály és Nagy János, míg a hölgyeknél Csábi Bettina, Miló Viktória és Belinszky Krisztina büszkélkedhet övvel), hanem a "derékhad" kiszélesedése miatt. Kovács Attila és Balzsay Károly egyre stílusosabb öklözéssel rukkolt ki, és Nagy József is lassan bizonyítja, nem csupán a televíziós látványosság címére pályázik. Mögöttük pedig már ott van a következő sor, Szűcs Lászlóval, Nagy Zsolttal és a többiekkel.

A pálmát persze a három bajnok viszi el, az IBC öve helyett lassan már a WBO-éra kacsingató Nagy János, a WBF koronáját az IBO-éra cserélő Kótai Mihály – és mindenekelőtt Erdei Zsolt. Madár két éve ül magabiztosan a WBO félnehézsúlyú trónján, 2005-ben kétszer védte meg övét. Az amatőrök minden világversenyről érmekkel tértek haza, és bár feltétlenül dicséretes a siófoki kadett Eb-n (Lakatos Péter lett kontinenselső) és a liverpooli vb-n nyújtott magyar produkció, a villogás a tallinni junior Eb-n, Kovács Mária oroszországi vb-aranya, no meg Szuknai Zsuzsanna és Ducza Anita bronza (és még három érem az Eb-ről), továbbá a cagliari EU-bajnokságon Káté Gyula győzelme és Szili István második helye – a pálmát feltétlenül Bedák Pál viszi el. Az immár kispesti színekben bokszoló minibunyós egészen a mienjangi vb-fináléig verekedte el magát, ahol végül ezüstérmet nyert.

Az év legjobbja
Az év
– …SIKERE?

– Három is volt: a Hugo Hernán Garay és Mehdi Sahnoune elleni győzelmem, illetve hogy feleségül vettem szerelmemet, Arabellát.
– …KUDARCA?
– Júliusban a meccs előtti estén megbetegedtem, és elsőre nem tudtam kiállni Sahnoune ellen.
– …MECCSE?
– Mindkettő meleg volt, de a poklok poklát Sahnoune ellen jártam meg, ellene nehezebb volt felállni. Az ötödik-hatodik felvonás után azt hittem, végem van, szerencsére sikerült összekapni magam, és a végére felőröltem a franciát.
– …MEGHATÓ VAGY VICCES PILLANATA?
– Az esküvőm volt a legmeghatóbb.
– …DÖNTŐ PILLANATA?
– Amikor leütöttem Sahnoune-t.
– …MAGYAR FELFEDEZETTJE?
– Bár már egy ideje ott van elöl, a mienjangi vébéezüst volt Bedák Pál első igazán nagy dobása. Tudom, hogy Európa-bajnokságon volt már bronzérmes, de világbajnokságon mégis más a dobogóra állni.
– …LEGJOBB KÜLFÖLDI VERSENYZŐJE?
– Jermain Taylor. Bernard Hopkinst kétszer nem lehet véletlenül megverni.
Legfrissebb hírek

Mégiscsak kölcsönbe megy Almeríába Yaakobishvili Áron – sajtóhír

Légiósok
34 perce

Öten távoztak, de a Szolnoki Dózsa már többször megmutatta, hogy van benne potenciál

Vízilabda
1 órája

Másodszor sem bírt a spanyolokkal a magyar női röplabda-válogatott

Röplabda
8 órája

Borbély Balázs: A kimaradt tizenegyesnél megfordult a fejemben, hogy megbosszulhatja magát

Labdarúgó NB I
8 órája

Rodri Barcelonába, Tóth Rajmund Konyába érkezett meg – ez történt hétfőn a transzferpiacon

Minden más foci
8 órája

Keddi sportműsor: BL-selejtezők Varga Barnabással és Vitális Milánnal

Minden más foci
8 órája

Aubameyang góllal, a Depor hazai döntetlennel tért vissza a La Ligába

Spanyol labdarúgás
8 órája

Demjén Patrik remek napot fogott ki; Kós Hubert nem teljesen elégedett

E-újság
8 órája