A címlapokon: Gera Zoltán

Vágólapra másolva!
2005.12.17. 01:47
Címkék
Magyar futballkedvelőnek nem mindennapi élmény belépni a West Bromwich Albion hivatalos üzletébe, amelyben a klub ajándéktárgyait lehet megvásárolni. Mesélik, 2005 elején Gera Zoltánnal csak a mezeket kínáló sarokban lehetett találkozni, az ő nevét viselő dresszt lehetett megvenni  ugyanúgy, ahogy a többiekét. Gera Zoltán egy volt a WBA játékosai közül. Volt&
Az új sztár, Gera Zoltán eleganciája civilben és a pályán egyaránt nyerô
Az új sztár, Gera Zoltán eleganciája civilben és a pályán egyaránt nyerô
M. Németh Péter
Az új sztár, Gera Zoltán eleganciája civilben és a pályán egyaránt nyerô
Az új sztár, Gera Zoltán eleganciája civilben és a pályán egyaránt nyerô
Az új sztár, Gera Zoltán eleganciája civilben és a pályán egyaránt nyerô
M. Németh Péter
Az új sztár, Gera Zoltán eleganciája civilben és a pályán egyaránt nyerô
2005. december: nem túlzás, a magyar válogatott kapitánya uralja a West Bromwich Albion üzletét. És ez nem véletlen: a meseszerű karriert befutó magyar futballista néhány hónap alatt elvarázsolta Birminghamet. Kellett ehhez a fantasztikus hajrá, a csapat csodával határos bentmaradása az elmúlt bajnokság végén. Talán még sokan emlékeznek rá, a korábbi évad utolsó játéknapján még a szünetben is a legutolsó helyen állt a West Bromwich Albion, de aztán a második félidőben nyerni tudott, riválisai viszont mind pontokat veszítettek, így a legutolsó pillanatokban előzte meg a Southamptont, a Crystal Palace-t és a Norwich Cityt. "A nagy megmenekülés" – néven emlegetik ezt a befejezést Angliában, és a mindenben üzletet sejtő angol futballklubok sorába tartozó WBA persze ezt ki is használja, e jelszóval, a mindent eldöntő gólt ünneplő játékosok, az eksztázisban ünneplő nézők fotóival, a záró fordulót taglaló újságokkal, tabellával lehet kapni itt DVD-t, pólót, kabátot, sapkát, zászlót, bögrét, szőnyeget, ágyneműt és persze rugdalódzót is, hogy az is hirdethesse a csapat dicsőségét, aki a nagy meccs után született.

No de vissza a shop többi részéhez! Nincs olyan kiadvány, termék, amelyet ne Gera Zoltánnal akarnának eladni. Bármerre fordul az ember a gazdag kínálatú boltban, az angol futball élő legendája, a csapat menedzsere, edzője, Bryan Robson, a házi gólkirály Geoff Horsfield és Gera Zoltán fotójába, nevébe ütközik. A jegyvásárlási lehetőségeket taglaló szórólapról, az éves programot egybefoglaló kis kézikönyv borítójáról, a karácsonyi eseményeket hirdető plakátról a magyar válogatott csapatkapitánya mosolyog az érdeklődőkre.

Díszes kitűzőt is piacra dobott a WBA, egy-egy arcképpel, és amilyen precízek a klub marketingesei, a gyűjtőknek külön is feltüntették, ki mikor került vagy várhatóan kerül majd később a polcokra. A sorrend így fest: októberben Bryan Robson és Gera Zoltán, novemberben Geoff Horsfield és Inamoto Dzsunicsi, decemberben Jonathan Greening és Robert Earnshaw.



A japán Inamoto Dzsunicsi révén az ázsiai piacon is megjelent a csapat, mégis Gera Zoltán a sztár: igaz, Magyarország ebből a szempontból lényegesen kisebb üzleti célpont, mégis: a magyar labdarúgót valósággal imádják Birminghamben, minden érdekli az embereket, ami vele kapcsolatos. És ez a shop kínálatán mérhető le legjobban. A klubban mesélték, hogy Gera Zoltán játékát, egyéniségét, közvetlen stílusát, vidámságát, életkedvét nagyra értékelik a drukkerek és a WBA dolgozói is.

A kábulat nem csökken, ha a Hawthorns-stadiont belülről is megtekintjük. A lelátó hosszanti irányában kívülről belépve elegáns recepció fogadja a látogatót, a falakon a klub régi dicsőségét hirdető óriásposzterek, a múlt nagy egyéniségeinek fotói láthatók a lépcsőfordulókban. A harmadik szinten bárpultok sora jelzi, milyen élet van erre meccsnapon, a különszobákkal felszerelt VIP-boxokba is innen lehet belépni (némely szobákat a szponzor színeivel tapétázták ki), és külön vitrint alakítottak ki itt is – középen Gera Zoltánnak. Az üvegfal mögött több fotó a magyar játékosról: labdavezetés, fejelés és persze a szaltó itt is, kitették a mezét, a cipőjét, egy általa aláírt labdát.
Hihetetlenül hangzik?
Pedig igaz, egy angol élvonalbeli csapat egy magyar fiút imád rajongva, dédelget, ünnepel…

A srácok Frank Lampard helyére is leülhettek

Kihagyhatatlan lehetőség: a Stamford Bridge-en lakó Sándor Károly Futballakadémia U17-es csapata meglátogatta a stadiont és a klub múzeumát. El lehet képzelni, miként ámultak a magyar fiatalok, akik a West Ham United ellen 3–3-as döntetlent értek el, a Fulham csapatát remek mérkőzésen 1–0-ra legyőzték, és szombat délelőtt a Chelsea korosztályos gárdája ellen mutathatják meg magukat.

"A szekrényekre kirakták a mezeket, persze úgy fordítva, hogy a szám és a név látszódjon – mesélte a csapat kapitánya, Nagy Tamás. – Az angolok egymás mellett vannak, külön azok, akik még nem beszélik olyan jól a nyelvet. Tágas, kényelmes, remek öltöző ez."
A Chelsea öltözőjében mindenre figyelnek, és az apró részletek az ifjú magyar játékosoknak is feltűntek.
"A kapusok együtt vannak, egymás mellett ülnek – mondta Gulácsi Péter, aki, nem meglepő, szintén a gólvonalon áll az agárdi gárdában, s már most nagy jövőt jósolnak neki a szakemberek. – Hátrébb egy külön helyiségben vannak a gyúrópadok, legalább öt egymás mellett, ezekkel szemben egy konyhaszerű részt alakítottak ki: ott készül a jég, a hűtőben a frissítők, energiaitalok sorakoznak."

A Sándor Károly Futballakadémia futballistáit az is érdekelte, hol ülnek a sztárok és hol tusolnak a meccsek befejeztével.
"A fürdőben kiraktak legalább négyféle fürdőolajat, egy csomó tusfürdőt, samponokat – mondta Németh Krisztán. – Kényelmesnek tűnt az egész, és bár kordonnal elválasztják az öltöző padjait a látogatóktól, nekünk megengedték, hogy egy pillanatra leülhessünk rájuk, mondjuk Frank Lampard helyére…"

A gyerekek észrevették, hogy a tribün egyes részein videojátékot építettek a székekbe, hogy a legfiatalabb nézők a szünetben így szórakoztassák magukat.
"Bemehettünk a sajtószobába is, és a szponzorfal előtti asztalhoz ültünk – mondta a Fulham ellen győztes gólt szerző Nikházi Márk. – A meccsek után José Mourinho és két játékos mindig itt nyilatkozik, de itt írják alá a szerződéseket is minden új játékossal. A kísérőnk vicces bácsi volt, azt mondta, tizenöt éve minden új játékos itt írt alá, csak a nyáron igazolt Shaun Wright-Phillips nem, mert ő olyan alacsony, hogy nem érte fel az asztalt…"

Szavazás

Melyik csapat nyeri a Premier League-t?

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik