Dél-Korea megizzadt Angolával

Vágólapra másolva!
2005.12.08. 01:46
Címkék
A világbajnokság harmadik napján a csoportküzdelmek harmadik fordulójában világraszóló meglepetés nem született, de több szoros összecsapást, izgalmas csatát láthattak az orosz nézők, akik azonban egyelőre mérsékelt érdeklődést tanúsítanak a számukra érdektelen találkozók iránt.
Az A-csoportban szereplő oroszok nem erőlködtek különösebben Hollandia ellen. Már a szünetben is biztosan vezettek, mert Ljudmila Bodnyeva minden lövése betalált, valamint remekelt Jelena Poljenova és Jekatyerina Marennyikova is. Nem lehetett panasza az orosz edzőnek Irina Poltorackajára sem, aki szintén a házigazda válogatott vezéregyéniségei közé tartozik. A kapus Tatjana Alizar 22 lövésből tizenkettőt hárított. A hollandoknál legfeljebb Saskia Mulder és Joyce Hilster teljesítménye volt dicsérhető. Kapusaik igen gyengén, 23 és 26 százalékos hatékonysággal védtek.

A magyarok csoportjában (B) az olimpiai ezüstérmes dél-koreaiak is megszenvedtek Angolával, amely ragyogóan kezdett, és az első félidőben rendre három-négy góllal vezetett. A szünetben három gól volt az afrikaiak előnye. A folytatásban is remekelt a húsz kísérletből 12 gólt szerző Marcelina Kiala, valamint az öt találatig jutó Marta Joaquiem. Az angolai kapus mindössze 26 százalékos teljesítménye azonban a második félidőben megbosszulta magát. Dél-Korea legjobbjai közül a 11 találatig jutó Huh Jung Szuk mellett Mun Pil Hi (7) is ragyogóan játszott, valamint vezéregyénisége volt az együttesnek a 12 lövésből 9 gólt elérő Vu Szun Hi. A sok kapott gól jelzi, hogy a dél-koreai kapusok sem fogtak ki jó napot: Mun Kjong Ha 34 lövésből csupán tízet hárított. Az Eb-aranyérmes norvégok ugyanúgy edzettek egyet Ausztrália ellen, mint Németh András együttese az első fordulóban. Ennek a találkozónak sem volt semmilyen sportértéke.

Nem kímélte a német Stefanie Melbechet a dán Ditte Andersen
Nem kímélte a német Stefanie Melbechet a dán Ditte Andersen
AFP
Nem kímélte a német Stefanie Melbechet a dán Ditte Andersen
A C-csoportban a németek parádésan küzdöttek az olimpiai bajnok Dánia ellen, ám egy góllal kikaptak (az 52. percben még vezettek). A győzteseknél Rikke Schmidt kapus 40 százalékos hatékonysággal védett, a mezőnyben pedig Katrine Fruelund (7) és Josephine Touray (6) sziporkázott. A német játékosok közül Nadine Krause (9) volt a legeredményesebb. Sabina Englert kapus 37 százalékosan védett. A megtáltosodó osztrákok legyőzték a továbbjutásra titkos esélyesnek tartott Lengyelországot. Ausztria legjobbjai közül Gabriela Rotis (12) és Tatjana Logvin (8) járult hozzá a legtöbb góllal a sikerhez. Natalja Rusnatchenko kapus 43 lövésből tizenkilencet hárított (44%). A lengyelek közül Karolina Kudlacz és Magdalena Milot (5-5) volt a legeredményesebb.

A D-csoportban a románok kisebb meglepetést szereztek Ukrajna legyőzésével. Ezt a találkozót a Herczeg Péter, Südi Péter kettős vezette. A románok már a szünetben hét góllal vezettek, mert a győri Simona Gogirla ontotta a gólokat, és végül hét találatig jutott. Ugyanennyi gólt lőtt Steluta Luca. Az ukránok közül Irina Sucka (6) és Anastasia Borodina (6) játszott kiemelkedően.

Rutintalan bírók is sípolnak

A Németh-csapaton kívül további három magyar szereplője is van a világbajnokságnak. Az IHF meghívta a tornára a Herczeg Péter, Südi Péter bírópárost, valamint Andorka Sándort, a volt kitűnő sípmestert, az EHF bíróküldő bizottságának vezetőjét, aki technikai delegátusként a zsűriben segédkezik.

"Összesen tizenhat páros kezdte meg a vébét – tájékoztatott Andorka Sándor –, de csak hat mondható rutinos, sok nagy csatát megélt duónak. A többiek fiatal tehetségek, akik közül már Pekingre is szeretne válogatni a nemzetközi szövetség."

Orosz valóság

A vb előtt kicsit féltünk az oroszországi viszonyoktól, úgy tűnik, nem alaptalanul. Kezdődött a magyar delegáció vízumszerzési tortúrájával, majd folytatódott a szentpétervári hatalmas közlekedési káosszal. Azon pedig tulajdonképpen már meg sem lepődtünk, hogy a vb hivatalos honlapjáról gyakorlatilag lehetetlen érdemleges információkat beszerezni. A televíziós közvetítés hiányosságairól a Sport1 nézői is meggyőződhettek, s hogy egyáltalán ennyit láthassanak (hallhassanak) a szurkolók, azért bizony sokat harcolnak a sportcsatorna munkatársai. Mi lehet vigasztaló? A folytatásban ennél csakis jobb jöhet!
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik