Szépen összezavartak mindent

B. A.B. A.
Vágólapra másolva!
2005.12.07. 03:00
Címkék
A magyar válogatott szerencsére "megúszta" meglepetés nélkül, ám az első körben váratlan vereséget szenvedő Dél-Korea Norvégia ellen feltámadt, ezzel teljes zavart okozva a B-csoportban.
A dél-koreai Jung Szuk Hun (labdával) és társai mindent összezavartak a mieink csoportjában
A dél-koreai Jung Szuk Hun (labdával) és társai mindent összezavartak a mieink csoportjában
AFP
A dél-koreai Jung Szuk Hun (labdával) és társai mindent összezavartak a mieink csoportjában
A dél-koreai Jung Szuk Hun (labdával) és társai mindent összezavartak a mieink csoportjában
A dél-koreai Jung Szuk Hun (labdával) és társai mindent összezavartak a mieink csoportjában
AFP
A dél-koreai Jung Szuk Hun (labdával) és társai mindent összezavartak a mieink csoportjában

Az A-csoportban (a magyar válogatott középdöntőbeli ágán) a házigazdák könnyedén szerezték meg újabb két pontjukat Kína ellen, s szinte biztos, hogy százszázalékosan veszik a vb első szakaszát, a "kívánságműsorként" összeállított hatosban. A horvátok közel voltak egy újabb kellemetlen bakihoz, de végül egy góllal legyőzték Japánt, Hollandiának pedig nem okozott gondot az Uruguay elleni siker megszerzése.

A mieink csoportjában Szlovénia "gazdaságos üzemmódban" játszotta végig az ausztrálok elleni hatvan percet. A könynyedségre utal, hogy a mezőny leggyengébb csapatának kevesebb gólt lőttek, mint hétfőn Dél-Koreának. Igaz, legjobbjaik jobbára a kispadon ücsörögtek, ők már a Magyarország elleni szerdai csatára tartalékoltak. Sorsdöntő lesz az a meccs, hiszen a csoportban alaposan megkeveredett a helyzet, miután a koreaiak az első napi kudarc után az Európa-bajnok Norvégia 30–25-ös legyőzésével javítottak.

A C-csoportban továbbra is hibátlan a Pétervárra "vigaszágon" eljutó Németország (Tajvan visszalépése miatt került be a mezőnybe), s a sors kegyetlensége, hogy a lengyel csapat, amely a németeket legyőzte, az európai selejtezőben még pont nélkül szerénykedik. A lengyelek ezúttal Brazíliától kaptak ki, míg a dánok egyelőre könnyedén veszik az akadályokat.

A D-csoport hozta a nap legnagyobb csatáját: Ukrajna a szünetben hiába vezetett 17-12-re Macedónia ellen, drámai küzdelemben 29-29-es döntetlen lett a vége. A románok szekere nagyon szalad, s különösen a győriek légiósa, Simona Gogirla volt elemében, hét góllal járult hozzá a Kamerun elleni kiütéses sikerhez. A franciák is négy ponttal állnak, hiszen Argentína nem jelentett számukra komoly akadályt.

Kiúsztak a mélyből

Az Angola elleni nehéz siker után a magyar válogatott két játékosa beszélt a nehézségekről.
"Nagyon nehéz volt az első félidő, hiszen a védekezésünk nem volt megfelelő, igaz, ezt csak a kispadról tudtam követni, hiszen ekkor Pálinger Kati kapott lehetőséget – mondta az Angola elleni meccs után Sugár Tímea. – Szerencsére a második félidőre összeállt a védőfalunk, és sikerült megnyernünk ezt a nagyon fontos mérkőzést . Nem okozott gondot, hogy a szünet után kellett beszállnom, azért vagyok itt, ha Katinak nem megy, akkor segítsek, s úgy érzem, védéseimmel sikerült is erőt adnom a csapatnak. Nem igazán tudom, mi volt a visszafogottabb teljesítményünk oka, de az biztos, hogy ebben a rettentő hidegben nagyon nehéz játszani, egyáltalán bemelegedni. A csapat túl van a mélyponton, Szlovénia ellen sokkal jobban fogunk teljesíteni."

Akadt-e olyan pillanata a meccsnek, amikor megfordult a játékosok fejében, hogy veszíthet Magyarország? – kérdeztük a mieink legeredményesebb játékosától, Görbicz Anitától. "Ha ez bekövetkezett volna, akkor kikapunk – fogalmazott az irányító. – Az ellenfél hatgólos vezetésénél sem volt pánikhangulat, tudtuk, hogy ennél nem lehet mélyebbre süllyedni. Szerencsére kiúsztunk a partra."


A keddi ellenfél: Szlovénia

Szlovénia bravúros győzelemmel kezdte a vb-t: 42–35-re legyőzte az éremre pályázó Dél-Koreát. Robert Begus edző csapatában már nem szerepel a visszavonult Olga Ceckova, de kulcsjátékos maradt Deja Doler, Natalija Derepasko, Anja Freser és Tatjana Oder. A szlovénok ellen az összesített magyar mérleg: tíz győzelem, egy döntetlen. Először 1993. március 14-én Szekszárdon Eb-selejtezőn találkozott a két csapat, és a magyarok nyertek 24–23-ra. A szlovénok eddig háromszor szerepeltek világbajnokságon: 1997-ben a 17., 2001-ben a kilencedik, 2003-ban a nyolcadik helyet érték el. A 2002-es Eb-n a 10. helyen végeztek, míg 2004-ben Magyarországon a kilencedikek lettek (klubszinten eredményesebbek, főleg a Krim Ljubljana révén, amely Bajnokok Ligáját nyert 2001-ben és 2003-ban, valamint döntőt játszott 2004-ben). Legutóbb az idén október 14-én a fiumei Horvát Kupán találkozott a két csapat, és a 14–13-es félidei szlovén vezetés után 28–22-re nyert Németh András kapitány csapata. A magyarok akkor az alábbi összeállításban szerepeltek: Pálinger (Sugár) – Balogh B. 1, Kindl, Görbicz 1, Borbás 5, Tóth T. 5, Vérten 5. Csere: Ferling 1, Mehlmann 4, Hornyák 2, Siti E., Kovacsicz 4, Szűcs G., Kenyeres, Borkowska.
Legfrissebb hírek

Vizes vb: a női gyorsváltó új országos csúccsal 8., a férfiak 6. helyen végeztek 4x100 méteren

Vizes vb 2025
12 perce

Rashford fél órát bírt csereként, győzelemmel kezdte a felkészülést a Barcelona

Spanyol labdarúgás
26 perce

F1, Belga Nagydíj, verseny

F1
31 perce

Dunaszerdahelyen csalódottak az idénynyitó után

Minden más foci
48 perce

Bronzérmes lett rúdugrásban Böndör Márton az egyetemi világjátékokon

Egyéb csapat
48 perce

Súlyosan megsérült Juhász Roland

Labdarúgó NB I
1 órája

NB II: utánpótlás-válogatott játékosokkal erősített a BVSC – hivatalos

Labdarúgó NB II
1 órája

Öttusa Eb: bronzérmes női váltóban Eszes Noémi és Mészáros Emma

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik