Belesültek az oroszleckébe

2005.11.20. 02:39
Címkék
Fájdalom, de Gyöngyösi András csapata leckét kapott a modern játékból
Fájdalom, de Gyöngyösi András csapata leckét kapott a modern játékból
Farkas József
Fájdalom, de Gyöngyösi András csapata leckét kapott a modern játékból
Fájdalom, de Gyöngyösi András csapata leckét kapott a modern játékból
Fájdalom, de Gyöngyösi András csapata leckét kapott a modern játékból
Farkas József
Fájdalom, de Gyöngyösi András csapata leckét kapott a modern játékból

Az első fórokat Hosnyánszky, illetve Varga II gond nélkül értékesítette. A folytatásban gyorsan kiderült, hogy ezen az estén a szebbik, az "európai" arcát mutatja a Dinamo. Finajev leheletfinom ejtésére, valamint Usakov távolból célba érő rakétájára Hosnyánszky válaszolt, azaz a prológot követően a vendégeknél volt az előny. Náluk is maradt. Kiváltképp az- után, hogy a hazaiak a nagyszünetig négy fórt is eltékozoltak, miközben Varga II és Akszjonov mattolta Barát Ferencet. A harmadik negyed nyitányán itt is, ott is kimaradt egy-egy fór, majd Éles Vilmos lövése a keresztlécről vágódott a gólvonalon túlra. A várt folytatás azonban elmaradt, mert az előnyöket továbbra is elszórták a hazaiak, azonkívül akcióból leadott lövéseik is rendre célt tévesztettek. Pontosan célzott viszont a hajrában Usakov és Gubarjov, ezzel megpecsételték a Beton sorsát. Nem született tehát szoros eredmény, nem várt nagy különbségű győzelmet aratott a Dinamo Moszkva.

SZEGED-BETON VE–DINAMO MOSZKVA (orosz) 4–8
(2–3, 1–3, 1–0, 0–2)

Szeged, 600 néző. V: Gomez (olasz), Sheridan (ír)

SZEGED: Barát – Lehmann, Varga P., Mészáros, Komlósi, Tóth L., HOSNYÁNSZKY 3. Cs: Vukanics, Kádár, Molnár P., Éles 1, Munkácsi. Edző: Gyöngyösi András

DINAMO: SZORO – USAKOV 2, Gocsics, FINAJEV 1, Zajcev, VARGA II Zs. 2, AKSZJONOV 2. Cs: Dokucsajev, Gubarjov 1, Saltanov, Kutaladze, Olhovik. Edző: Borisz Popov
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 5/3
Kipontozódott: Finajev (26. p.)

Mestermérleg
Gyöngyösi András:
– Leckét kaptunk a korszerű, modern vízilabdából. A moszkvaiak felőröltek és hibázásra kényszerítettek bennünket.
Borisz Popov: – A Szeged korábbi nemzetközi eredményei tekintélyt parancsoltak, éppen ezért nagy erőket mozgósítottunk a felkészülésnél. Fölényes győzelmünk a csapatjáték diadala.
Legfrissebb hírek

AEK-gól a 93. percben, Varga Barnabás csapata megnyerte a görög bajnokságot

Légiósok
1 perce

Férfi röplabda Extraliga: egyenlített a MEAFC a hetedik helyért folyó párharcban

Röplabda
13 perce

A Topolya gólzáporos sikerrel tett fontos lépést a bennmaradás felé

Minden más foci
13 perce

A Veszprém és a Szeged is 44 gólt szerzett, a Budakalász kiesett a férfi kézi NB I-ből

Kézilabda
23 perce

Vindics-Tóth Lili hetedik a koppenhágai maratonin

Atlétika
27 perce

Niké Liga: kassai győzelem a Komárom elleni „magyar” rangadón

Minden más foci
49 perce

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában

Torna
50 perce

Trossard és a VAR volt a megmentő, nyert az Arsenal a West Ham otthonában

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik