Feldöntötték az éllovast

Benke ZoltánBenke Zoltán
2005.10.12. 01:40
Címkék
Jól kezdte az Interligát a Dunaújváros, ám a múlt héten háromszor is kikapott. A csorba kiköszörülése bizony nem ígérkezett könnyűnek a listavezető Slavija ellen.
Vargyas László, a dunaújvárosiak kôkemény védôje szokása szerint nem kímélte magát és ellenfeleit
Vargyas László, a dunaújvárosiak kôkemény védôje szokása szerint nem kímélte magát és ellenfeleit
Vargyas László, a dunaújvárosiak kôkemény védôje szokása szerint nem kímélte magát és ellenfeleit
Vargyas László, a dunaújvárosiak kôkemény védôje szokása szerint nem kímélte magát és ellenfeleit
Vargyas László, a dunaújvárosiak kôkemény védôje szokása szerint nem kímélte magát és ellenfeleit
Vargyas László, a dunaújvárosiak kôkemény védôje szokása szerint nem kímélte magát és ellenfeleit

DAC-INVITEL– SLAVIJA LJUBLJANA (szlovén) 4–1 (2–0, 1–1, 1–0)

Dunaújváros, 600 néző. V: Kovács B., Abonyi, Wolf

DUNAÚJVÁROS: FERJO – Schellin, Tokaji, Peterdi 1, Vas M. 1, Berta (1), LENCSÉS (1), Hegyi, KRON, Erdősi, BORSOS 2, Hüffner, SZÉLIG (2), Nilsson, Simensen, Magnusson, Horváth G., VARGYAS, Azari, Papp, Benk. Edző: Björn Ferber

LJUBLJANA: MISIC – Vidmar, Cesnjak, Stopar, Avgustincic, Kontrec, LAJEVEC (1), Kar, Zupan, Adlesic, PERUZZI 1, Bevk, Pesjak, Simunovic, Burnik, Kounovsky, Cebuld, Smoj, Haler. Edző: Matjaz Mahkovec
Kiállítások: 12, ill. 14 +10 perc fegyelmi (Vidmar)

Az első találat a 12. percben született meg, amikor Peterdi Imre emberelőnyt váltott gólra. Borsos Attila még ebben a harmadban növelte az előnyt.
A második játékrész közepén emberelőnyből szépített a szlovén gárda, s ez a gól megzavarta a hazai együttest. Björn Ferber gyorsan időt is kért. Szerencsére meglett az eredménye, mert Borsos szinte azonnal visszaállította a kétgólos különbséget. A befejező játékrészben fölényben játszott a Ljubljana, de Jaroslav Ferjóval az élen jól zárt a hazai védelem. Egy perccel a mérkőzés vége előtt Vas Márton buliból talált az üres kapuba, biztossá téve a hazai győzelmet.

A másik ljubljanai együttes ellenben örülhetett: az Olimpija ugyanis óriási csatában, hosszabbítást követően múlta felül 2–1-re (0–0, 1–1, 0–0, 1–0) az Alba Volán FeVitát. A magyar bajnok mellett az UTE sem lehet boldog, hiszen az Acroni Jesenice otthonában szenvedett kijózanító 8–1-es (1–0, 4–1, 3–0) vereséget.

Mestermérleg
Björn Ferber:
– Megdolgoztunk ezért a győzelemért, minden sorunk hozátette a magáét. Kiegyenlített, jó játékkal győztük le erős ellenfelünket.
Matjaz Mahkovec: – Az első harmadot átaludtuk, de sajnos a támadójátékunkban a későbbiek során sem volt átütőerő.

Szavazás

Magyar csapat nyeri a 2005-06-s Interligát?

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Ecuadorban nemzeti ünnepet rendeltek el a továbbjutás másnapjára

Foci vb 2026
2 perce

Hivatalos: Szántó Dávid helyettes államtitkár lett

Egyéb egyéni
13 perce

Vb 2026: Kanada az első rendező, amely nem otthon játszik

Foci vb 2026
27 perce

Vb 2026: A németek védelmükbe vették Manuel Neuert, a kapus sem hibáztatja magát

Foci vb 2026
45 perce

Ibra listázta a vb legjobban teljesítő játékosait – óriási meglepetés az élen

Foci vb 2026
54 perce

Közös világbajnoki meccsnézés Budapesten a német válogatott és Gulácsi Péter főszereplésével

Foci vb 2026
55 perce

Laczka Miklós: A felelős gondolkodás áll hozzám közelebb

Kosárlabda
1 órája

Pongó Marcell: A finnek vissza akarnak vágni, a belgák az életükért küzdhetnek majd

Kosárlabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik