Az NSO ajánlja:
• INTELLIGENS FORMULA-1-ADATBANK
• A Magyar Nagydíj &
• A vb állása
• Adatbank: csapatok, pilóták
• Adatbank: futamról-futamra
• Mindent a 2005-ös világbajnokságról
• Formula-1-lexikon
• Futamról futamra, 2005
• Technikai sportok lexikon
Óriási hírrel állt a háromszoros világbajnok Nelson Piquet a brazil újságírók elé: Rubens Barrichello a BAR-ral, Felipe Massa a Ferrarival egyezett meg a 2006-os folytatásról. A hírt óvatosan kezelték, az érintettek egyike sem reagált rá (nem is tehetik meg a hivatalos bejelentésig), de amikor Bernie Ecclestone szóban megerősítette, nem lehetett kétségbe vonni az üzletet.

Ha igazak Piquet és Ecclestone hírei, Brazília két versenyzôje, Barrichello (balra) és Massa (jobbra) egyaránt élcsapatban versenyez 2006-ban

Ha igazak Piquet és Ecclestone hírei, Brazília két versenyzôje, Barrichello (balra) és Massa (jobbra) egyaránt élcsapatban versenyez 2006-ban
Végül is teljesen logikus a két átigazolás, hiszen azzal, hogy Jenson Button aláírt a Williamshez (ha bánja, ha nem), szabadon maradt egy hely a BAR-nál. Gil de Ferran, a csapat sportigazgatója brazil, és nagyon jóban van Barrichellóval, a Honda pedig szintén kedveli a dél-amerikai ország pilótáit - a legutóbbi négy brazil vb-címet Honda-motorral szerezték meg (Piquet 1987-ben, Ayrton Senna 1988-ban, 1990-ben és 1991-ben nyert a japánok erőforrásával). Az F1 következő nagy brazil bajnoka Barrichello lehet, de a Ferrarinál Michael Schumacher mögött nem kaphat akkora lehetőséget, hogy ezt be is teljesítse. A BAR-nál első számú pilóta lesz, így megélheti, hogy érte dolgozik az egész csapat.
Massa - akinek menedzsere, Nicolas Todt, a Ferrari-csapatfőnök Jean Todt fia - már évek óta a Scuderia "projektjeként" építgeti pályafutását, a Sauber mellett a Ferrarinál tesztelgetett, és most eljött a nagy lehetőség, Michael Schumacher mellett a maranellóiak versenyzője lehet, és tanulhat tovább. "Szerettük volna még egy évre megtartani Felipét, de már késő" - mondta Peter Sauber, aki bár eladta csapatát a BMW-nek, a hinwili istállónál marad.
Ezzel a két mozgással tisztulni látszik a kép a jövő évi pilótafelállást illetően, a McLarennél, a Toyotánál és a Renault-nál ugyan semmi sem változik, a Ferrarinál Schumi, Massa, a BAR-nál Barrichello, Szato, a Williamsnél Button, Webber, a BMW-nél pedig Heidfeld, Villeneuve lehet a párosítás. Szato és Villeneuve helye azért még nagyon kérdéses, a Jordan (Midland) és a Minardi duójára pedig tippelni sem merünk.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







