Azt mondják, nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni - a svájci Cancellarának és az olasz Bernuccinak mégis kissé déja vu érzése lehetett: a Fassa Bortolo fiatal kerekesei ugyanis egymás után két szakaszon estek el a célegyenes bejáratában.
A szerdai eseményeket így idézte fel Cancellara: "Bernuccival együtt belecsúsztunk a Francaise des Jeux egyik versenyzőjébe, aki nem jól számította ki a kanyar ívét. Szerencsére nem szenvedtünk komolyabb sérüléseket, a jobb kezemen például maradt bőr…"
Egy nappal később a Francaise des Jeux egyik kerekese újra elvétette a kanyart, igaz, Christophe Mengin igyekezetében hibázott - hosszú szökésére akarta feltenni a koronát, s már csupán néhány száz méterre volt a céltól -, túl sebesen hajtott az ívre, és a síkos aszfalton nem tudta megtartani a kerékpárját.
Néhány tizedmásodperccel később érkezett Cancellara és Bernucci. Előbbi, amint megpillantotta a kanyar külső ívén fekvő kerékpárosokat, maga is a földre vetette magát, így csillapítva a bukás következményeit - Bernuccinak azonban ezen a napon sikerült állva maradnia.
Mi több, egy szempillantás alatt az első helyen találta magát.
"Menj már! Mindenki elesett!" - ordított az adó-vevő mikrofonjába Cancellara, fiatal csapattársa pedig meghallotta a szavakat, és az utolsó méterekig teljes erőből tekerve elérte pályafutásának eddigi legnagyobb sikerét.
"Azt terveztük, hogy a szakasz végén megpróbáljuk megszöktetni Cancellarát, mert ő olyan tempót is képes menni egyedül, mint a sprinterek felvezetői. A hajrában már úgy látszott, nem lesz erre az akcióra lehetőségünk, hiszen egyre közelebb kerültünk a célhoz. Aztán egyszer csak… Nagyon boldog vagyok!" - lelkendezett Bernucci, aki élete párjának küldte ezt a nem várt ajándékot.
A szakasz amúgy egészen az idézett eseményekig az őszies hideg, szeles időben a megszokott forgatókönyvet követte: az első kilométereken többen is igyekeztek megszökni, közülük öt versenyzőt, az észt Kirsipuut, a holland Kroont, az olasz Gerosát, a francia Augét és a már említett Mengint engedte messzebbre a mezőny - a kvintett legnagyobb előnye meghaladta a nyolc percet.
Olykor úgy látszott, hogy a sprinterek csapatai ezúttal nem kezdenek fárasztó üldözésbe, ám végül csak rákapcsoltak, elsősorban a Boonent támogató Quick Step és a McEwenért tekerő Davitamon-Lotto erőfeszítéseinek köszönhetően az utolsó kilométerekre elolvadt a szökevények előnye.
A bukás során szerencsére senki sem szenvedett komoly sérüléseket, időt sem veszítettek azok, akik követték Mengint az aszfalton (a szabályok szerint az utolsó kilométeren történt bukás esetén a mezőny időeredményét kapják meg az "áldozatok" is), így aztán az összetett élcsoportja sem változott: továbbra is Lance Armstrong viseli a sárga trikót, a befutónál McEwennel kedélyesen cseverésző Boonen megőrizte a zöldet, míg a szökés során szorgoskodó Kroon megkaparintotta a pettyest.
Egy komoly változás azonban sajnos érintett bennünket: Bodrogi László a hajrában nem bírta tartani a lépést a mezőnnyel, leszakadt, és a második sorral, csaknem négyperces hátránnyal ért célba - az összetett versenyben Bodrogi a 18. helyről a 106. pozícióba csúszott vissza.
A Tour mezőnye ma a rajt előtt egyperces néma főhajtással tiszteleg a londoni terrorcselekmények áldozatai előtt.
92. TOUR DE FRANCE6. szakasz, Troyes-Nancy (199 km): 1. Lorenzo Bernucci (olasz, Fassa Bortolo) 4:12:52, 2. Vinokurov (kazah, T-Mobile) 3 mp h., 3. Förster (német, Gerolsteiner) 7 mp h., 4. Furlan (olasz, Domina Vacanze) azonos idővel, 5. Hushovd (norvég, Crédit Agricole) a. i., 6. Kirchen (luxemburgi, Fassa Bortolo) a. i., …19. Ullrich (német, T-Mobile) a. i., …32. Armstrong (amerikai, Discovery Channel) a. i.,
…149. Bodrogi László (magyar, Crédit Agricole) 3:57 p h.
Az összetettben: 1. (sárga trikóban) Lance Armstrong 17:58:23, 2. Hincapie (amerikai, Discovery Channel) 55 mp h., 3. Vinokurov 1:02 p h., 4. Voigt (német, CSC) 1:04 p h., 5. Julich (amerikai, CSC) 1:07, 6. Rubiera (spanyol, Discovery Channel) 1:14 p h., 9. Basso (olasz, CSC) 1:26 p h., …13. Ullrich 1:36 p h.,
…106. Bodrogi László 5:29 p h.A gyorsasági pontversenyben: 1. (zöld trikóban) Tom Boonen (belga, Quick Step) 106 pont, 2. Hushovd 99, 3. O’Grady (ausztrál, Cofidis) 76, …21.
Bodrogi László 24. A hegyi pontversenyben: 1. (pöttyös trikóban) Karsten Kroon (holland, Rabobank) 7 pont, 2. Augé (francia, Cofidis) 7, 3. Dekker (holland, Rabobank) 6,
…8. Bodrogi László 3. A csapatversenyben: 1. CSC (dán), 2. Discovery Channel (amerikai) 2 mp h., 3. T-Mobile (német) 2:17 p h., …8. Crédit Agricole (francia) 4:29 p h. ----
A PIROS RAJTSZÁM. A legaktívabb versenyzőt 1952 óta díjazzák a Touron, a hagyományok szerint a piros rajtszámot viselhette az a kerekes, aki a leghosszabb távot tette meg szökevényként. A díjat felújították, ebben az évben már neves személyiségekből álló zsűri (benne többek között az ötszörös Tour-győztes Bernard Hinault vagy a közelmúlt legeredményesebb francia kerekese, Laurent Jalabert) dönt arról minden etap végén, szerintük ki volt a legaktívabb (másnap övé a piros rajtszám), majd az utolsó etap után hirdetik ki az "összetett győztest". Bár az idei Touron Bodrogi László volt a legtovább szökés(ek) részese, eddig az olasz Calzati, a holland Dekker, majd a spanyol Flecha kapta meg, csütörtöki teljesítményéért pedig ma a francia Mengin viselheti a piros rajtszámot.
ZABALLA AZ ELSŐ. A Saunier Duval spanyol kerekese, Constantino Zaballa - térsérülése miatt - búcsúzott el az idén először a karavántól, pedig csapata számított volna a segítségére a hegyi szakaszokon. Még rosszabb lett a hangulat a csapat háza táján, amikor az ötödik szakaszon Jose Angel Gomez Marchante összeütközött az egyik kísérő motorossal. Merchante szerencsére megúszta komolyabb sérülések nélkül, de igen sok energiájába került, mire fel tudott zárkózni a mezőnyhöz. ---- "Nagyon elfáradtam, sajnos ezen a szakaszon végig éreztem, hogy nem pihentem ki rendesen az első öt kemény versenynap fáradalmait. Meglehetősen barátságtalan időben tekertünk, de nem ezt okolom azért, hogy leszakadtam, egyszerűen nem bírtam tartani magam a mezőnyben.
Amikor leszakadtam, a hegyen még sikerült valamennyire felzárkóznom, de aztán bele kellett törődnöm, hogy hátul ragadtam. Egy kisebb bolyban jutottam el a célig, körülbelül négyperces hátránnyal.
A hetedik szakaszon biztosan tartalékolni fogok az erőmmel, megpróbálok egy kicsit rendbe jönni, hogy a folytatásra is maradjon elég energiám.
A csapat teljesítményével összességében ezen a napon is elégedettek voltak a vezetőink, hiszen Kirsipuu révén ezúttal is részesei voltunk a hosszú szökésnek, a sprintnél pedig Hushovd az ötödik helyezést szerezte meg, s így felzárkózott Boonen mögé a gyorsasági pontversenyben. Már mindöszsze hét pont a hátránya, a csapatunk fő célja pedig a zöld trikó megszerzése." ---- Különleges szakaszra kerül sor ma: az idei Tour egyik leghosszabb etapja átlépi a francia-német határt, a befutóra pedig Karlsruhéban kerül majd sor. Ezen a napon a német versenyzők bizonyára mindent megtesznek majd az esetleges szakaszgyőzelemért, ennek ellenére - száraz aszfalton… - ezúttal is inkább a legjobb sprinterek, McEwen, Boonen, Hushovd vagy O’Grady összecsapására számíthatunk. A mai szakasz során a mezőny megmászik majd egy harmadik kategóriás - ez lesz az első a sorban az idei Francia körversenyen - emelkedőt is, ez azonban még csak ízelítő, az igazi hegymászás jövő kedden kezdődik.