Ahhoz képest, hogy a jelen (vagy a közelmúlt?) két délkelet-európai nagyhatalma, Románia és Bulgária mekkora elánnal, illetve milyen fogadkozások közepette készült Hollandia, illetve Svédország fogadására, semmit sem tudott letenni az asztalra.
A holland játékosok elôbb a két gólnak, majd a selejtezôbeli negyedik gyôzelmüknek örülhettek az elôzetesen sokkal nehezebbnek tartott bukaresti kirándulás során
A holland játékosok elôbb a két gólnak, majd a selejtezôbeli negyedik gyôzelmüknek örülhettek az elôzetesen sokkal nehezebbnek tartott bukaresti kirándulás során
A két igazi hatalmasság ugyanis a vártnál sokkal könnyebben, kapott gól nélkül jutott túl bukaresti, illetve szófiai vizitjén, és tett szert lépéselőnyre vetélytársaival szemben.
"Sohasem voltunk akkora gondban, hogy igazán védekeznünk kellett volna - jegyezte meg például az oranje élén továbbra is veretlen Marco van Basten. - Azért teljesen így sem vagyok elégedett. A korai vezetéssel ugyanis együtt járt az a kockázat, hogy a románok túl hamar vállaltak nagy rizikót, és olykor a jobb oldalon ezzel nem igazán tudtunk mit kezdeni. Persze így előttünk is adódtak kontralehetőségek, de sajnos nem mindet tudtuk kihasználni. Ami bosszant, hogy elveszítettük Arjen Robbent, és nem tudni, mi lesz Ryan Babellel."
Robbent a holland válogatott mellett a Chelsea is elveszítette egy időre, az orvosok szerint ugyanis a támadó bokaszalag-húzódása miatt legalább három-négy hetet kénytelen pihenni, így lemarad többek között a Bayern München elleni BL-negyeddöntőkről is. A szombaton debütáló Babel viszont, úgy tűnik, játszhat, ráadásul vele kapcsolatban holland statisztikusok egy érdekességet is kiderítettek: a 18 évesen és három hónaposan eredményes csatárnál fiatalabb játékos legutóbb 1937-ben tudott betalálni a holland együttesben. Akkor Piet de Boer szerzett gólt, 18 évesen és másfél hónaposan. Babel az örökranglistán a negyedik helyen áll, Jan van Breda Kolff (17 év, 2.5 hónap), Dé Kessler (17 év, 7 hónap) és a már említett Piet de Boer mögött.
Ünneplésben viszont a "magyar" csoportot vezető svédek felülmúlják holland kollégáikat, sőt, talán kicsit elveszítették a realitásérzéküket is. "Most már jöhet a berlini vb-döntő!" - állt az Aftonbladet című lap sportmellékletének első oldalán. Az újság azonban nem elégedett meg ennyivel, hanem tudósítót küldött a német fővárosba, akinek az "utca emberétől" azt kellett megtudnia, ki nyeri meg a 2006-os vb-t, Svédország vagy valaki más…
Az Aftonbladet szerint Svédország jelenleg világklasszis futballhatalom, legyen szó játékintelligenciáról, bátorságról vagy góllövésről. Persze a többi lap sem akart lemaradni. "Fociparadicsom! - nyit a Dagens Nyheter, majd így folytatja: - A bolgárok a pokol tüzébe akartak tessékelni bennünket, de fiaink a pokolból paradicsomot varázsoltak. Ha lehetne, akkor mindig Szófiában szeretnénk játszani."
Az Expressennél Fredrik Ljungberg a király ("Világklaszszis!"), de Lars Lagerbäck szövetségi kapitánynak is kijutott a méltatásból: "Túljárt Sztoicskov eszén. Védekező csapdába csalta a bolgárokat. Sztoicskov nyolc emberrel támadott, csak a két középső védő maradt hátul, és ezt a svédek gyors kontrákkal kihasználták." Az osztályzatok is hatalmas svéd fölényt mutatnak, az egytől ötig osztályozó lapoknál a bolgárok közül Daniel Borimirov (3+) volt a legjobb, míg a svédeknél Ljungberg (5+), Mellberg és Lucic (4+) nyújtott igazán kimagaslót.