Ha szigorúan a számokat veszszük alapul, csúcsrangadóval folytatódnak a térség világbajnoki selejtezői, Teheránban ugyanis a világranglistán a két legelőkelőbb helyen álló ázsiai válogatott, Irán (20.) és Japán (18.) randevúzik egymással.
Li Dong Guk (20) a legutóbbi négy világbajnoki selejtezôbôl hármon eredményes volt a dél-koreaiaknál
Li Dong Guk (20) a legutóbbi négy világbajnoki selejtezôbôl hármon eredményes volt a dél-koreaiaknál
Jelenleg Irán a Bahrein elleni döntetlenje miatt lépéshátrányban van a távol-keletiekkel szemben, de ha Branko Ivankovic szövetségi kapitányon múlik, a helyzet fordított lesz a pénteki találkozó után. A horvát szakember ennek érdekében támadó felfogású gárdát akar harcba dobni, méghozzá a Bundesliga-légiósokra építve. Ivankovicot még az sem zavarja, hogy a Vahid Hasemian (Bayern München), Mehdi Mahdavikia (Hamburg), Moharram Navidkia (VfL Bochum) trió az elmúlt időszakban nem kapott túl sok lehetőséget klubjában.
Japán kollégája, a brazilok legendája, Zico ugyanakkor főképp a rutinra épít, ennek jeleként egy év után ismét mozgósította Nakata Hidetosit (Fiorentina), továbbá az Angliában mélyrepülésben lévő Inamoto Junicsit (Cardiff), valamint a Feyenoord által nehezen elengedett Ono Sindzsit is. Ugyanakkor a bevált harcosok közül Tanaka Makoto és Alex eltiltás, Kavagucsi Josikacu kapus pedig sérülés miatt hiányzik. "Irán, majd a jövő héten Bahrein ellen is mindenképpen nyerni akarunk, úgy állunk mindkét meccshez, mintha az életünk múlna rajta" - mondta Zico, aki egy frankfurti edzőtáborral próbálta ráhangolni az övéit a selejtezőkre.
A rangadó árnyékában kerül sor a csoport másik mérkőzésére, a Koreai NDK-Bahrein találkozóra, méghozzá a phenjani műfüves stadionban. A nyitányon Japánt megszorongató hazaiak a közelmúltban a kelet-ázsiai bajnokság selejtezőin szerepeltek, Guamot, Tajvant, Mongóliát és Hongkongot is simán megverték (az összesített gólkülönbség 31-1 volt a javukra), és az előzmények alapján akár kötelezőnek is tekinthetik a Bahrein elleni sikert. Már csak azért is, mert a látogatóknál kapitányválság van, a horvát Srecko Juricic különösebb előzmény nélkül lemondott, a német Wolfgang Sidka csak ideiglenes jelleggel vállalta el a feladatot, tudatos csapatépítésről tehát aligha lehet beszélni. És a legjobb csatár, a 2004-es Ázsia-bajnokság gólkirálya, Ala’a Hubail operációja miatt nem léphet pályára…
Az A-csoport rangadója, a Szaúd-Arábia-Dél-Korea öszecsapás előtt is egy csatár szolgáltatja a legtöbb beszédtémát. A legutóbbi négy vb-selejtezőből hármon eredményes Li Dong Guk ugyanis éppen a meccs napján "szerel le" a dél-koreai hadseregből, és szeretné emlékezetessé tenni az alkalmat. "Ez az utolsó mérkőzésem katonaként, azt hiszem, ezt góllal lenne a legszebb megünnepelni. Kuvaitnak is rúgtam egy gólt, miért ne sikerülhetne ez most is?" - lamentált a 25 éves csatár. Figyelembe véve, hogy a szaúdiak a legutóbbi barátságos találkozójukon 4-1-re kikaptak Finnországtól (a 2002-es vb, a Németországtól elszenvedett 8-0-s vereség óta nem volt ilyen súlyos kudarcuk), ez egyáltalán nem tűnik lehetetlen feladatnak.
Gólgyártás terén a kuvaitiakra is érdemes figyelni, ők a legutóbbi három hazai selejtezőjükön 11 találatot könyvelhettek el, és mivel mindenáron ki akarják javítani az első meccs dél-koreai botlását (0-2), az üzbégekre nehéz pillanatok várhatnak. Persze, egy olyan csapatnak, amelyben európai légiósok - Makszim Sackih (Dinamo Kijev), Iljasz Zejtullajev (ő a Juventus tulajdona, de jelenleg kölcsönben a Regginában játszik) - szerepelnek, még a kuvaitvárosi pokolban sem kell megijednie.
Ázsiai zóna Nagydöntő, 2. forduló. A-csoport: Szaúd-Arábia-Dél-Korea (tv: Eurosport, 17.45, élő), Kuvait-Üzbegisztán Az állás: 1. Dél-Korea 3 pont, 2. Szaúd-Arábia és Üzbegisztán 1-1 (mind 1-1), 4. Kuvait 0 B-csoport: Irán-Japán (tv: Eurosport, 14.30, élő), Koreai NDK-Bahrein Az állás: 1. Japán 3 pont, 2. Bahrein és Irán 1-1 (mind 0-0), 4. Koreai NDK 0