Kluivert hívásra sem megy

Vágólapra másolva!
2005.03.21. 23:30
Címkék
Még négy nap van hátra az idei első nagy nekibuzdulásig a világbajnoki selejtezősorozatban, de már most felbukkannak érdekes hírek. Míg olyan veteránok, mint Jari Litmanen, továbbra is kerettagok, addig két, a vb-re való kijutásra esélyes nemzet ismert játékosa már a visszavonulását fontolgatja.
Kluivert elôbb-utóbb önként mond búcsút a csapat
Kluivert elôbb-utóbb önként mond búcsút a csapat
Kluivert elôbb-utóbb önként mond búcsút a csapat
Kluivert elôbb-utóbb önként mond búcsút a csapat
Kluivert elôbb-utóbb önként mond búcsút a csapat
Kluivert elôbb-utóbb önként mond búcsút a csapat
Patrick Kluivert részéről persze érthető, hogy nem szívügye a válogatott, amelyben tavaly júniusban, egy barátságos meccsen jutott legutóbb szóhoz. Dick Advocaat ugyan kivitte a portugáliai kontinensviadalra, ám kevéssel a torna előtt úgy döntött, mégsem két ékkel játszatja az "oranjét", hanem a magányos centert két szélső fogja támogatni. Kluivert így egyetlen percet sem kapott (a vele egy napon született) Ruud van Nistelrooy árnyékában, és az új szövetségi kapitány, Marco van Basten sem favorizálja.

Ennek fényében valamelyest érthető, hogy a Newcastle támadója az alábbi kemény szavakkal látott neki a válogatottba visszavezető út elbarikádozásának: "A holland csapat nem fontos nekem, most legalábbis nem érdekel. Csak azzal törődöm, hogy a Newcastle-ban jól szerepeljek, nagyon szeretnék a következő szezonra is itt maradni. Nem jár a fejemben, hogy a románok elleni találkozóra megint nem kaptam meghívót, de őszintén szólva, ha kaptam volna, akkor sem valószínű, hogy élnék a lehetőséggel. Az a korszak lezárult az életemben" - jelentette ki a még mindig csak 28 éves futballista, aki 79 mérkőzésen 40-szer volt eredményes a nemzeti tizenegyben. E nyilatkozat alighanem hivatalos bejelentésként is felfogható, bár a helyzet és a jelenlegi holland csatármezőny kvalitásainak ismeretében fölöslegesnek is minősíthető.

Az NSO ajánlja:

Világbajnoki selejtezők, 2006

Szurkolói szoftverek

Az összes eredmény, a csoportok állása, menetrend: Európai selejtezők
Dado Prso, a legkésőbb beérő horvát csatár biztos tagja az Izland ellen készülő keretnek, tehát esze ágában sincs lemondani az esetleges vb-szereplésről, annál tovább azonban ő sem szívesen maradna. "Ha sikerülne kijutni a világbajnokságra, az óriási eredmény lenne, és a torna feltehetően az én pályafutásom egy szakaszának a végét is jelentené. Utána búcsút intenék a válogatottnak, az egészségem szempontjából is ez tűnne a legjobb megoldásnak" - mondta a skót Rangers gólzsákja a horvát Vecernji List nevű napilapnak. A most 30 éves Prsót voltaképpen az előző szezonban fedezték fel, még saját hazájában is. Csaknem 29 esztendősen debütált a piros-fehér kockás mezben, amelyben azóta 18 fellépésen ötször talált a kapuba - egyszer épp a magyar válogatottéba, a tavaly őszi, zágrábi odavágón.
Legfrissebb hírek

A magyar válogatott egy helyet visszaesett a FIFA-világranglistán

Minden más foci
7 perce

A Ferencváros Finnországba adta kölcsön a fiatal védőt

Labdarúgó NB I
9 perce

Boér Gábor: Sikerült egy olyan keretet kialakítani, amit három hete nem hittem, de aláírtam volna

Labdarúgó NB II
15 perce

A PSG elleni vereséggel véget ért a Real Madrid negyedszázados sikersorozata

Klub-vb
34 perce

Egyes hírek szerint Matheus Saldanha már átesett az orvosin, új csapata hamarosan bejelentheti

Labdarúgó NB I
54 perce

A DEAC kölcsönvette a Vasas fiatal hátvédjét

Jégkorong
54 perce

Reagált a csapatfőnök menesztésére Max Verstappen

F1
1 órája

Cseh Sándor: Más jellegű kihívások várnak ránk, mint Csengtuban

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik