Az NSO ajánlja:
A bajnokság állása, eredmények: Premier League 2004-2005
FociGuru – Állítsd össze és vezesd sikerre saját sztárcsapataidat!
A Premier League csapatai 2004-2005
Mindent a bajnokságról
Magyar légiósok Angliában
Szurkolói szoftverek
Az NSO ajánlja:
A 2004&
Futball-lexikon
Ötezer fontos pénzbírságot szabott ki José Mourinhóra az angol labdarúgó-szövetség (FA). A Premiershipben (az angol élvonalbeli bajnokság) listavezető Chelsea együttesének portugál trénerét azért bünették ilyen súlyosan - az ötezer font napi árfolyamon majdnem 1,75 millió forint -, mert a Manchester United elleni Ligakupa-elődöntő első mérkőzése után azt állította, hogy Sir Alex Ferguson nyomást gyakorolt Neale Barry játékvezetőre, ami befolyásolta a mérkőzés alakulását.

José Mourinho nem arról híres, hogy háromig számol magában, mielőtt megszólal(fotó: Reuters)

José Mourinho nem arról híres, hogy háromig számol magában, mielőtt megszólal(fotó: Reuters)
José Mourinho klubja, a Chelsea saját üzemeltetésű televíziójának az MU elleni, előbb említett találkozó után szó szerint a következőket nyilatkozta:
"A második félidőben sípszó sípszót, szabálytalanság szabálytalanságot, csalás csalást követett."
Ez volt az a kijelentés, amelyet az FA fegyelmi bizottsága elítélt és szankcionált, illetve figyelmeztette a később csapatával Ligakupát nyerő Mourinhót, hogy a jövőben tartózkodjon az efféle viselkedéstől.
A január 12-i összecsapáson a Portóval tavaly Bajnokok Ligáját nyerő trénernek nem tetszett, hogy Sir Alex Ferguson, a Manchester United vezetőedzője szóba elegyedett a bíróval, amikor a csapatok a félidőben éppen az öltöző felé vették az irányt.
Akkor ezt mondta: "A játékvezető egyfajta felfogásban dirigálta az eseményeket az első játékrészben, míg a másodikban szabadrúgások tucatjait ítélte meg. Tudom, hogy a bíró nem egyedül tette meg az utat az öltözőig a szünetben. Csak a két asszisztensének és a negyedik játékvezetőnek kellett volna kísérnie őt, de volt ott még valaki más is."
Mourinhónak az utóbbi időszakban nem ez volt egyetlen olyan kommentárja, amelyben a mérkőzés eredményének befolyásolásával vádolta meg az ellenfél edzőjét és a meccs játékvezetőjét.
Szavazás
Valószínű, hogy Mourinhónak hamarosan ezt a kijelentését is meg kell majd magyaráznia, valamint azt is, hogy miért érkeztek ki késve a játékosai az említett mérkőzésen a második félidőre, és miért tiltotta meg mindenkinek, hogy a lefújást követően a sajtónak nyilatkozzon.
Az utóbbi ügyet természetesen nem az FA, hanem a Bajnokok Ligáját rendező európai szövetség (UEFA) vizsgálja ki.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik






